Wpis z mikrobloga

  • 0
@BojtaS jak masz samochód to Śnieżnik. Ogólnie ze Ślęży są słabe widoki, podejście jest tylko w dwóch miejscach jakoś trudniejsze, ale ogólnie to taki spacer po lesie. Ze szczytu i tak niewiele widać bo drzewa.
  • Odpowiedz
  • 1
@BojtaS jedyną zaletą Ślęży jest jej bliskość. Ale ja osobiście byłem rozczarowany. Ani długa wędrówka, ani widoki. Równie dobrze mogłem iść na Pafawag i połazić po parkach we Wrocławiu. Do tego dużo ludzi. Najciekawszą częścią było dojechanie rowerem do Sobótki, bo taki sobie wtedy cel obrałem. Samochodem to w ogóle nuda.

Jak chcesz to jedź i sam sprawdź, ale jak coś to ostrzegałem :P
  • Odpowiedz
  • 1
@BojtaS #!$%@?, tam się wchodzi 30 minut, bez różnicy xD
Z prostych wycieczek, ale jednak górskich to przyceluj w jakąś Sowę, Kalenicę, Borową. Każda ma wieżę widokową, są blisko, a jednak faktycznie jakieś górki to już są.
  • Odpowiedz
@BojtaS: Byłam w zeszłą sobotę, żółtym szlakiem z przełęczy Tąpadła. Koło 9:30 można było zaparkować na darmowym parkingu po prawej stronie (od Sobótki). Pod górę fajnie, mało ludzi. Jak schodziliśmy koło 12:00, to pod górę całe pielgrzymki. Domyślam się, że w niedzielę dwa razy gorzej to wygląda.
Na Ślęży jest wieża widokowa, bezpłatna (trzeba przejść kawałek od szczytu niebieskim szlakiem). W kosciele platna.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@BojtaS: Polecam niebieski szlak z przełęczy Tąpadła przez Skalna Perć. Szlak kończy się bezpośrednio pod wieżą widokową, skąd przy dobrej widoczności można zobaczyć Śnieżkę. Ciekawe skałki i bardzo mało ludzi - wszyscy idą żółtym, bo jest najłatwiejszy i najkrótszy, ale nudny, dobry na zimę.
  • Odpowiedz
@BojtaS: Ślężę zostaw sobie na zimę, a teraz atakuj chociaż Góry Sowie. No chyba, że masz dzieci co się wczoraj nauczyły chodzić to w sam raz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz