Wpis z mikrobloga

Ukraińska grupa socjologiczna "Rating" zapytała w sondażu o najwybitniejszych Ukraińców wszech czasów


https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art37238991-ukraincy-wybrali-najwybitniejszych-obywateli-wszech-czasow-taras-szewczenko-przed-zelenskim-bandera-piaty

Bandera 5. największym Ukraińcem w historii.

Przebił go Chmielnicki - prekursor depolonizacji Ukrainy, 4. miejsce.

Na 2. miejscu twardo trzyma się Zełenski, który w 2019 powiedział o Banderze: "Jest bohaterem dla jakiegoś procentu Ukraińców i to jest świetne".

https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/596098,ukraina-zelenski-bandera-dekomunizacja-wybory.html.amp

Slava Ukrajini! Herojam Slava!

#ukraina #rosja #wojna
Gurciak - > Ukraińska grupa socjologiczna "Rating" zapytała w sondażu o najwybitniejs...

źródło: comment_16657554232bHDQ459cLvhI3jvOVRvNK.jpg

Pobierz
  • 25
".


@Gurciak: Znaczy... Zdziwiony? Całe pokolenia wychowano w narracji o ich bohaterstwie, mają zmienić w pół roku nawbijane do głów frazy i historie, bo somsiady mówią inaczej? Zmiana narracji o banderze to lata, a Chmielnicki? Ja w tym nie widzę nic złego. Równie dobrze ruski mogą się wściekać na nas za Piłsudzkiego (bo rusofob), albo sami Ukraińcy za naszego Wiśniowieckiego (dziś go wielbimy z Ogniem i Mieczem, ale historycy od jego
mają zmienić w pół roku nawbijane do głów frazy i historie, bo somsiady mówią inaczej? Zmiana narracji o banderze to lata, a Chmielnicki? Ja w tym nie widzę nic złego.


@tenbydlak: ok zmiana narracji to lata, ale pod warunkiem że te zmiany powoli następują, ja nic o takich zmianach nie wiem.
@Gurciak: szczerze? #!$%@? mnie to boli xd
Dopóki Ukraińcy na swojej ziemi i swoimi rękoma jadą z kacapami do spodu i zapewniają nam kolejne bezpieczne lata z dala od "ruskiego miru" to bandera może być nawet na pierwszym miejscu.

Swoją drogą ciekawe kogo by w takim plebiscycie wybrały kacapy smierdzace? Stalin pierwszy czy fiutin?
Ten pierwszy wymordował więcej Polaków niż banderowcy, a ten drugi z chęcią by nas mordował tylko nie
@RamzesXIII: Nie pisz postów dziwnej treści bo cię jeszcze głowa rozboli tylko wpłacaj na zbiórkę żeby być wielkim polskim przyjacielem. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na którą zbiórkę? A nie wiem, jedną z setek tysięcy. Wreszcie zakompleksiony naród polski znalazł kogoś kto go lubi, nie za darmo co prawda.
@Gurciak: państwo w stanie wojny, ponad 6 mln ludzinwyjechało, duże części kraju bez mediów, prądu i internetu, ale ukraińska grupa socjologiczna „Rating” zrobiła sobie badania… których wynik magicznie działa na rzecz podziału między Polakami i Ukraińcami.

No co za przypadek.
@Opat: Zdradzę ci sekret: na większości obszaru Ukrainy żyje się "w miarę" normalnie i różne badania pojawiają się ciągle, nie ma w tym nic dziwnego. Z tych 6 mln ludzi, którzy wyjechali, ponad połowa już wróciła.

A to że wyniki badania Ci się nie podobają i tworzysz wokół tego teorie spiskowe to już osobna kwestia ( ͡° ͜ʖ ͡°)