Wpis z mikrobloga

co myślicie o automatycznych odkurzaczach?
mam dwa koty i psa długowłosego, jak sprzątnę w sobotę to w poniedziałek już kłaki leżą, zastanawiam się czy taki odkurzacz poradzi sobie z taką ilością sierści, która lubi dodatkowo leżeć w kątach, pomiędzy nóżkami krzeseł i innych trudniej dostępnych
czy to faktycznie opłacalna inwestycja, szczególnie że nie chcę kupować nic droższego?
#zwierzaczki #koty #psy
Shivaa - co myślicie o automatycznych odkurzaczach?
mam dwa koty i psa długowłosego,...

źródło: comment_16657506421ksbXkwvTMwwAPKwllKo09.jpg

Pobierz
  • 18
@Shivaa: modele posiadające jakąś minimalną inteligencję radzą sobie dobrze z przeszkodami, odkurzacz automatyczny nie zbierze jednak idealnie wszystkiego. Osobiście mam włączone codzienne sprzątanie całego mieszkania, ale raz na dwa tygodnie sprzątam normalnym odkurzaczem :) Jeśli chodzi o sierść, poradzi sobie, tylko musisz częściej sprawdzać i oczyszczać szczotkę.
@Shivaa odkurzacz automatyczny stanowi dobre uzupełnienie zwykłego, ale na pewno go nie zastąpi. Ja mam taki starego typu (pijany Zenek, bez mapowania) i sprawdza się ok. Mankamenty: kable i kocie zabawki w górę, żeby się nie zaplątał, trochę hałasuje, więc ustawiam go na sprzątanie, gdy mnie nie ma. Jednak najbardziej upierdliwe jest czyszczenie samego odkurzacza, bo moje długie włosy zakręcają się dookoła szczotki.
@zielonestopylucyfera: właśnie martwi mnie to że będzie się zapychał
@M4ci3jS: moje koty boją się zwykłego odkurzacza a pies go podgryza więc nie wiem xD
@wuju84: idealnego sprzątania nie oczekuję tylko tak z 'grubsza', ale właśnie te większe kłaki mnie martwią, że zapchają odkurzacz na ament
@Asgareth: nie szukam zastępstwa, i tak planuję dalej odkurzać tradycyjnie, ale właśnie nie wiem jak to będzie z tymi psimi i dodatkowo jeszcze
@Shivaa: ja polecam. ale ja jestem leniwa, częściej używałam miotły niż odkurzacza. włosów moich, kota i królika było pełno. a kiedy jeszcze mieliśmy wczasowiczkę w postaci psa teściowej, to podłoga wołała o pomstę do nieba, a w powietrzu latały kłaki. mając odkurzacz i puszczając go raz, czasem wg. potrzeby dwa razy dziennie, problem latających w powietrzu kłaków zniknął. plus jest też taki, ze to nie Ty #!$%@? z tym odkurzaczem i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Shivaa: ja mam roborocka s50 i moja żona mówi, że to najlepszy zakup ever! Raz na tydzień robię mu maintenance - wyczyszczę. W sumie zejdzie mi 20 minut a odkurza codziennie, czasem nawet dwa razy dziennie. Rewelka. () zastanawiałem się nad zmianą na s7 ostatnio, ale jeszcze ten mop soniczny nie jest game changerem.
@Shivaa i7+ że stacja i workiem, must have przy zwierzakach. 3psy i kot plus już prawie 2 letni kaszojad, stara gubi włosy, ja pewnie też (facet se kitka zrobił, no nie wytrzymie). Po każdym odkurzaniu zdejmuje nawinięte włosy na kółko prowadzące i rolki. 30sekund roboty. Co jakiś czas odkurzam normalnym odkurzaczem wszystkie zakamarki. Już 3x kupę wciągnął xD, raz baza zaciągnęła siki, wszystko się łatwo rozkłada i czyści xD, działa nadal bez