Wpis z mikrobloga

@xdTM: błąd nie błąd, ale koleś walczył o niepodległą Ukrainę. My też stawiamy pomniki Piłsudskiego a jak wiadomo był to bandyta z Bezdan i zbrodniarz wojenny
po wojnie będziemy mieli trochę do pogadania z Ukrainą


@xdTM: Po co takie wpisy skoro PiS naciskał przez kilka lat i gdy Ukraina zaostrzyłą stanowisko to sie wycofał, bo nikt majacy wpływ na Ukraine Polski nie poparł.
@magicznyKrzysztof: sokńczy się zwycięstwem Ukrainy i wtedy możemy się w końcu rozliczyć z własnej historii. Kto przeprosi za mordy Czarnieckiego na Ukrainie ? Kto potępi i przyzna się do okupacji i polonizacji ukraińców na całych dawnych kresach II RP? Mamy sporo grzechów wobec narodu ukraińskiego. Oni mają swoją lekcję do odrobienia, Klaczkiwski i Szuchewcz na śmietnik historii.
@szurszur: nie Ciebie tylko ukraiński nacjonalizm który się rozrasta. W Twoim wpisie nie ma raczej niczego nieprawdziwego, poza tym że nie jest merytoryczny, bo głównym wątkiem jest gloryfikacja śmiecia onucy szuchewycza. Nienawiść to zbyt wielkie słowo, ale bardzo nie lubię rządy polskiego który jest odpowiedzialny za państwo. Do Polski i Polaków nic nie mam.
W Twoim wpisie nie ma raczej niczego nieprawdziwego, poza tym że nie jest merytoryczny, bo głównym wątkiem jest gloryfikacja śmiecia onucy szuchewycza.


@magicznyKrzysztof: Jest merytoryczny, bo ja odnosze sie do konkretnej wypowiedzi innej osoby (zacytowałem ją przecięz), a nie do głownego wpisu.
@magicznyKrzysztof: a wiesz, że bracia bandery zginęli w auschwitz, jakby był niemieckim agentem, pewnie próbowałby ich ratować? Wiesz, że bandera, zatrzymał anty polskie powstanie we wrześniu '39, mówił, że owe powstanie może służyć jedynie ZSRR? Bandera nie był przyjacielem Polaków, ale jak zachowałby się podczas rzezi na wołyniu, możemy tylko domniemywać, a porównywanie go z AH, lub JS jest głupie. Szerokim znaczniu Nacjonalizm ukraiński, jest bardzo szary i trudny do oceny.
@magicznyKrzysztof: aha myślałem, że ty tych normalnych, ale widzę, że kolega ugabuga nacjonalsty ukry. Przeczytałeś chociaż jedną pozycję na temat ukraińskiego nacjonalizmu, czy tylko kresy pl? Gdzie ?kogo wybieliłem? Konkretnie gdzie napisałem nieprawdę?