Wpis z mikrobloga

Powiedzcie mi, czy te potyczki rodzinne, które teraz oglądamy to jedynie jakiś wstęp do jakiegoś właściwego konfliktu?
Bo jak na razie, to według mnie nic się w tym serialu nie dzieje. Nie słyszę tych zapowiadanych inteligentnych dialogów, które w początkach GOT mogłyby trwać cały odcinek, jak dla mnie to rozmowy o niczym, kompletny brak iskry.
Smoki w Rodzie SMOKA pokazali kilka sekund i jak dla mnie to bardziej realistycznie wyglądały dinozaury w Parku Jurajskim. Do tego co odcinek nowi aktorzy i przeskoki, trudno zżyć się z postacią. No nie wiem... Oglądam z sentymentu do GOT, ale zupełnie bez rewelacji i nie wyczekuję z zapartym tchem nowych odcinków, nie potrafię kompletnie wczuć się w klimat tego serialu, chociaż bardzo bym chciała.
#houseofthedragon #got #rodsmoka #seriale #hbo
  • 14
Got oglądało się z wyczekiwaniem. House mnie po prostu nuży, wiem, że można stworzyć dobry serial o rodzinie, gdzie nie potrzeba bitew, a jedynie dobre dialogi, które widzowie zapamiętają na długo, np. Słowa Tyriona do Jona, by pamiętał kim jest, riposty lorda Tywina i jego w#$&@y, mądrości Aemona. A tu jest jakby... Drętwo?
@Vena_cava1995: ja już na szczęście nie pamiętam co się dalej zdarzy bo dawno czytałem książkę i sobie nie chce spoilerowac, na pewno jak wszyscy wiedzą jak król umrze to rozpocznie się wojna domowa między stronnictwami, zgadzam się że to inny serial niż fot bardziej dotyczący jednego rodu i z inną dynamiką ale też mi się podoba, w got też było trochę wątków które omijałem zwykle
@Vena_cava1995 nie jest drętwo, po prostu to wszystko co było na ekranie to słowa lub pojedyncze zdania z pierwszych kartek stron.
Te pierwsze 5 odcinków miałaś po to, żebyś się zapoznała z charakterem postaci, ich motywacjami.
Jak sama się domyślasz to prowadzi do czegoś większego, tzn do tak zwanego tańca smoków czyli wojny domowej między frakcjami politycznymi (zieloni i czarni).
No a smoki wyglądają pięknie, no nie wiem czego się spodziewałaś, że
@Vena_cava1995: Było szybkie tempo na poczatku ale teraz mamy dorosłego Aemonda i chyba nie będzie większych przeskoków. Rhaenyra porodziła, co miała. To chyba tylko taki wstęp. Jakby nie patrzec, to pierwszy sezon GoT byl trochę nudnawy. Skończyło się zabiciem Neda.
Poza tym jestem ciekawy, czy też będą aż takie intrygi, jak w GoT. To wcale nie musi wyglądać tak samo. 8 odcinek wyszedł mega fajnie. I póki co czuję, że jest