Wpis z mikrobloga

@kobiaszu: Nie ma, caracale akurat były są i były dobrymi śmigłami. Problemy z flotą caracali w wojskach francuskich o których rozpisywała się prasa wynikały trochę z głupoty francuzów w swojej logistyce. W TLDR śmigła francuskich wojsk specjalnych wylatały w Afryce więcej godzin niż przewidywał ramowy cykl użytkowania w wyniku czego śmigła zostały bez części. Problem wynikał z źle rozpisanych umów na lini francuskie wojsko- producenci części oraz samego Airbusa.
  • Odpowiedz
Norwegowie odeslali swoje caracale do francji bo sie do niczego nie nadawaly i zarzadali zwrotu kasy


@glaaki: odesłali NH90 a nie Caracale ( ͡° ͜ʖ ͡°) NH90 fakt to bubel na miarę europejskiego konsorcjum w którym każdy chce zarobić na koszt podatnika. Caracal to solowe dzieło airbusa a śmigła z tej rodziny są popularne nawet na runku cywilnym więc są kosztowo efektywne.
  • Odpowiedz
mi najbardziej podoba się ten trzask pękających dup w DE i FR, że im koło nosa przeszły kontrakty dające jakieś 30-40 lat pracy w ich zakładach zbrojeniowych


@BezDobry: Miras, jest dużo więcej powodów do świętowania niż ich ból dupy. Przy wcześniejszych kontraktach traktowali nas jak półkolonię, np. Francuzi sprzedali nam technologię paliwa rakietowego przy czym w umowie był zapis o zakazie polskich prac na ten temat. Na 20 lat. Bo po
  • Odpowiedz
mi najbardziej podoba się ten trzask pękających dup w DE i FR


@BezDobry: ale to ich wina

Z czołgami Niemcy pajacowali, że aż miło.

Tak samo francuziki z np. technologiami rakietową do langust :p

Teraz niech turlają bobra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@BezDobry: i to jest takie zajebiste? No chyba właśnie nie . Będziemy i tak kupować kolejne licencję tylko ze od Koreancow, kosmiczny sukces. Lepiej chyba nie srac do własnego gniazda i robić przetargi na takie rzeczy bo w nich po prostu można kupić taniej czy to od Koreancow czy coś z zachodu. Teraz jest szastanie na prawo i lewo a potem będzie grabienie ludzi w podatkach by na to wszystko wydolic.
  • Odpowiedz
@Atomus z tym rosomakiem to trochę skomplikowane ale nie chce ci tłumaczyć bo mogę coś pomylić, zresztą najnowsze rosomaki a podwozia od Partii to kompletnie inne maszyny.
  • Odpowiedz
póki co to najwięcej kontraktów #!$%@?ł Macierewicz ze spółka


@Krisskow: A wytłumaczysz mi, po co kupować za kilka miliardów złotych kilkanaście Caracali, które w bardzo niewielkimi stopniu zwiększą możliwości bojowe polskiego wojska, NIE DYSPONUJĄC NOWOCZESNYM OPL? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bo wtedy nawet Piorunie nie było.

Gdzieś i z czym latałyby w czasie konfliktu?
W sumie nie latałyby niegdzie, bo bez obrony powietrznej zostałyby zniszczone w pierwszych
  • Odpowiedz
@Atomus jak ty sobie wyobrażasz kupić sprzęt od Niemiec lub Francji? Myślisz, że kiedy przyjdzie godzina W to dostarczą nam amunicję i części zamienne? Bo ja śmiem wątpić. Dali już popis kiedy najpierw sprzedawali broń Rosji a teraz unikają jak mogą żeby przy padkiem zbyt wiele nie pomagać Ukrainie.
  • Odpowiedz
trzask pękających dup w DE i FR, że im koło nosa przeszły kontrakty dające jakieś 30-40 lat pracy w ich zakładach zbrojeniowych


@BezDobry: ale wiesz, że w tych zakładach zbrojeniowych na terenie Polski nie będą pracować Polacy tylko imigranci bo Polacy wyjadą za chlebem?
  • Odpowiedz