Wpis z mikrobloga

  • 483
@Konigstiger44 mi najbardziej podoba się ten trzask pękających dup w DE i FR, że im koło nosa przeszły kontrakty dające jakieś 30-40 lat pracy w ich zakładach zbrojeniowych ( ͡ ͜ʖ ͡).
A jak dojdzie do wyłonienia koncernów które wybudują nam reaktory atomowe to huk będzie słychać na księżycu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡
  • Odpowiedz
@Zielony_Ogr: umowy ramowe takich nie mają tylko umowy wykonawcze, więc te wszystkie gadki o 1000 czołgach 600 haubicach i 500 wyrzutniach to na razie takie pierdy istotne są umowy wykonawcze. Z wykonawczych to mam 200 k2 i 200 k9 i nasze drogie fa50 czyli załogowe loyal wingmany xD. Jak podpiszą wykonawczą na 50 tych wyrzutni to będzie sukces.
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: no chyba nie. Utrzymanie przemysłu obronęgo to są miliardy, gospodarki Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Włoch nie dały rady, a zadłużona i skorumpowana Polska da radę XD chyba w systemie rosyjskim. Może i gówno mamy, żyjemy w biedzie. Ale polska silna, wstała z kolan, nie potrzebujemy nato i UE ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Konigstiger44: To nie może być prawda. Brzmi zbyt dobrze. Nie pasuje do naszego MONu. No nie uwierzę, aż nie dostanę twardych dowodów, że faktycznie coś się faktycznie dzieje w naszych zakładach.
  • Odpowiedz
Utrzymanie przemysłu obronęgo to są miliardy, gospodarki Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Włoch nie dały rady, a zadłużona i skorumpowana Polska da radę XD


@N331: Polska jest mniej zadłużona niż kraje które wymieniłeś, a korupcja w Polsce to na pewno nie jest problem taki jak kiedyś. A różne kraje mają różne Priorytety. Francja nie ma silnej artylerii, podobnie jak UK czy Włochy. Ma za to okręty z głowicami nuklearnymi, UK ma
  • Odpowiedz
@selflessness: 18 himarsów x 2 DAR dla każdego pułku w ramach 4 dywizji daje 144 sztuki, 18 sztuk K239 Chunmoo dla każdej brygady zmechu daje 18 x 12 czyli 216 sztuk. To jest zapotrzebowanie dzisiejszych struktur czterech dywizji Wojska Polskiego. Jeśli założymy układ sześciu dywizji to wyjdzie 216 Himarsów dla pułków artylerii rakietowej oraz 324 Chunmoo dla brygad zmechu. Do tego trzeba dodać po dziesięć maszyn szkolnych do Torunia. Ja nie
  • Odpowiedz