Wpis z mikrobloga

#punk #rock #punkrock #hardcorepunk #polskamuzyka
#cultowe (1006/1000)

Apatia - Nie Pozwalam z płyty Manipulacja Zniewolenie (2002)

Krótki numer, żeby nie przedłużać :)
Mógłbym dać każdy z tej płyty, paręset dni temu wleciało Nie Będę Klęczał, ale przecież Na Ile Się Wyceniasz, Krótka Chwila czy Jak Przedmioty to też ich hiciory ;)

To ich materiał na którym zatrzymałem się najdłużej (ale nie zacząłem od niego), urzekł mnie nie tylko energią czy przekazem wtedy, ale przede wszystkich riffowaniem. Można je oczywiście łatwo wsadzić do szufladki hc punk, ale jednak wiele razy łapałem się na tym że jest nieoczywiste i wcale nie traktowane na zasadzie akompaniamentu złożonego z dwóch lub opcjonalnie 4 akordów do darcia mordy ;)

------------
#cultowe - tag do śledzenia lub czarnolistowania przez tych którzy followują moją osobę z innych powodów niż muzyka.
Kiedyś przez tysiąc dni postowałem tu piosenki które z różnych względów weszły mi w głowę w ciągu ostatnich 20 lat. Teraz wrzucam już niekoniecznie codziennie rzeczy, które wtedy nie zmieściły się na liście, które mi się przypomniały, lub których słucham aktualnie. W dalszym ciągu szerokopojęty rock, metal, punk i pochodne.
https://rateyourmusic.com/~cultowe
cultofluna - #punk #rock #punkrock #hardcorepunk #polskamuzyka
#cultowe (1006/1000)
...
  • 4
@cult_of_luna: jako rodowita pyra, co juz niejednokrotnie na tym tagu zaznaczalem po prostu nie wypada mi nie zaplusowac :DDDD dla mnie Apatia to jedna z ikon polskiego hard core punka. to rowniez bardzo zajebista ekipa, ktora kiedys baaardzo aktywnie dzialala na terenie poznania i nie tylko. wielu z nich nadal bardzo aktywnie dziala. zespol ktorego nie mozna pominac w histori polskiej sceny alternatywnej.
ps. wydaje mi sie ze cos bylo ale