Wpis z mikrobloga

@CosyGrave ja szedłem w magię i całą grę nawałem z podstawowego spella błyskawica czy jakoś tak. DMG się skalowal z poziomem prastarej wiedzy i pod koniec gry kosiło to orka na 2 hity.

Wilki na jeden spadały co ważne bo 3 wilki mogły zrobić stunlock na amen.
@CosyGrave:
Łucznik jest zajebisty w Gothic 3 od niskich lvli już możesz pokonywać najsilniejszych wrogów jeżeli dobrze będziesz się ustawiał i dmg ci na to pozwoli oprócz tego mimo że G3 był słaby fabularnie to gameplay jest moim zdaniem cudowny i mi takie polowania w lasach myrtany czy nordmaru sprawiały dużo radości a trofea przydają się później w kowalstwie na którym można sporo zarobić dodatkowo strzały w głowę w G3 zadają
@CosyGrave: co do dwóch mieczy szczerze nigdy nie grałem tym buildem nie pasuje mi on jakoś do drewna Gothica i miałem wrażenie jak walczyłem z AI że czasem te animacje trochę ulomnie wyglądały ale to może tylko moje wrażenie chętnie posłucham kogoś kto grał pod dwa miecze
@CosyGrave
1. Łuk w G3 nie nadaje się do przechodzenia całej gry. Za długo schodzi, męczarnia w grobowcach bo szkielety nie dostają.
2. Ja tam preferuje miecz i tarcze zamiast 2 mieczy.
3. Dwuręczna tylko halabardami, bo zasieg mieczy to żart.
@CosyGrave: Zgadzam się z przedmówcą, że łuk w Gothic 3 nie jest zbyt efektywny i o ile można się z nim pobawić przy walce z pojedynczym mocniejszym przeciwnikiem, o tyle nie sprawdza się kompletnie w walce przeciwko większym grupom przeciwników (a w G3 takich grup jest sporo - szkielety, topielce, gobliny, zębacze, pełzacze i przede wszystkim orkowie), bo naciąganie łuku trwa zbyt długo, do tego brak jest celowania automatycznego.
Co do