Wpis z mikrobloga

Jaki zegarek sportowy na rower?

Nie zależy mi na jakichś super funkcjach w stylu dzwonienia czy wyświetlania mapy, ale chciałbym koniecznie żeby miał:
- GPS i możliwie prostą integrację ze Stravą (najchętniej dedykowana appka)
- podgląd aktualnej aktywności
- licznik tętna, a najlepiej możliwość łączenia z pasem
- super jakby się dało puścić muzykę, ale nie must-have

W pierwszej kolejności chciałbym żeby służył mi do treningów rowerowych, trochę też biegam, ale tu dosłownie podstawowej funkcjonalności potrzebuje - nie chce więc kupować zegarka dla biegaczy, który jakoś tam wspiera rower - ale nie wiem czy inne są ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Chciałbym wydać w okolicach 1k (powiedzmy do 1.5k max)

Korzystacie z czegoś godnego polecenia?

#pytanie #rower #gadzety #garmin #apple #strava
  • 21
@powaznyczlowiek: Mam garmina forerunnera 735xt, niby głównie dla biegaczy (kupiłem głównie z myślą o bieganiu), ale używam też na rowerze - pokazuje prędkość, rejestruje trasę, dosłownie trzy naciśnięcia przycisku, bez patrzenia na ekran, trzy kliknięcia do zakończenia i zapisania trasy - po paru sekundach mam powiadomienie ze stravy, że nowy trening został dodany, pokazuje ślad jeśli sobie zaplanujemy, tętno, średnią prędkość... Muzyki nie obsługuje, wyższe modele już tak.
@powaznyczlowiek: najtańszy z nowych garminiw jakis przykladowo garmin 45(za mniej niz 600zl), jak chcesz troche drozej i w stylu gschocka to masz garmin instinct. Synchronizacja ze strava trwa jakies 1sek po uruchomieniu bt w telefonie. Nic nie trzeba włączać, ani klikać.
W sumie to leć sobie po kolei wszystkie modele tej marki i zatrzymaj sie tam gdzie masz budzet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam posiadam instincta pierwszej
@mirekwirek: dzięki za komentarz - w sumie inne spojrzenie też mi jest potrzebne bo im dłużej myślę o zegarku tym bardziej dochodzę do wniosku że go nie potrzebuje... xD niby trochę biegam ale to nigdy nie była i pewnie nie będzie moja główna zajawka i telefon na pasku pewnie mi wystarczy - a jak nie to faktycznie wtedy dokupie po taniości jakiegoś 45 prostego i ciągle się będę mieścił w 1500