Wpis z mikrobloga

Poszukuję zwrotnicy prawej do robura MP4 po 2018 roku. W serwisach ogłoszeniowych nie ma takiej zwrotnicy. Kupiłbym chętnie w ASO za 8700 pln netto, tylko niestety jest niedostępna i nie wiadomo kiedy będzie.
Znalazłem jedną w sic! estońskiej firmie za 640e z wysyłką.
No nic, pozostaje się pomodlić by nie przyszło 20kg ziemniaków za 640e
#motoryzacja #ciezarowki #bekaztransa #zycietruckera
  • 22
@b2_spirit: generalnie każdy mówi to samo, niemożliwe żeby to się rozpadło. Tam już nie ma jak w mp3 stożkowego łożyska, tylko płaskie. Serwis MB w Austrii chciał za naprawę pomiędzy 7 a 8k euro netto i 10 dni czekania. Przywiozłem to lawetą do PL. Zamówiłem już zwrotnicę za 640e, do tego nowa piasta z łożyskami z aso za 480e.
Do kompletu będzie brakowało już tylko zestawu naprawczego do zwrotnicy za ok
@b2_spirit: dzięki. Generalnie straciłem wiarą w to żelazo, bo usterka jest dramatyczna jak na ten przebieg. Jakiś miesiąc temu wymieniałem klocki, i ruszaliśmy piastą w lewo i prawo. Żadnego łożyska słychać nie było.
@xspeditor serio ASO nie chce robić? Gdy pracowałem w MB na ciężarowych to robiliśmy trochę tego. Ale to bardziej czasy mp2/3. Z tym że zawsze robiliśmy na wyjętej belce, bo sworzeń wychodzi od dołu do góry. Łatwiej nam było wyjąć oś i prasować ją obróconą do góry nogami.
@xspeditor I też dziwna usterka jak na ten przebieg. W stożkowych to owszem, były takie przypadki jak ktoś nigdy nie zajrzał i nie wymienił smaru. Natomiast kompakty to prędzej w naczepach wysiadały, przy nie znanych przebiegach.