Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dumbas: Super! Powiedz tylko właśnie czy stanowisko menadżerskie czy techniczne (czy jeszcze jakieś inny?) Masz jakąś sporą odpowiedzialność na sobie?
  • Odpowiedz
@2-aminopirydyna: Place podatki w DE :). Niższe niż w PL, lepszy socjal, emerytura pewniejsza. W Polsce skladam oswiadczenie o dochodach w DE i pokazuje ile by mogli dostac gdyby nie zarządzali tym krajem jak kretyni bo moja firma chciala miec filie w PL... ale warunki dla firm sa jakie sa...
  • Odpowiedz
@bartez_94: mam podobnie. 34k brutto. Manadżer zespolu programistow i elektroników. Zespol 11 osob.


@niezawodny: mam troche wiecej na UoP(40k brutto) +bonus roczny, reszta w akcjach (vesting 3 lata, nowy pakiet co rok) + samochod do uzytku prywatnego zmieniany co 3 lata. IT Enterprise Architect na levelu Directora.
  • Odpowiedz
@borjaki: Ano też mam 13stke :) + karta paliwowa no limit wiec od 1,5 roku nie kontroluje wydatkow na auta.
Ogólnie po przejsciu do DE rożnica jest kosmiczna. Miałem brac auto służbowe na uzytek PW bo sporo jeżdżę, ale bez sensu w moim przypadku bo podatki kosmos. BMW 330E albo Tesla jako opcja, tylko przy moich przelotach Tesla odpada. A za BMW przez to że jednak tez spalinowy - 350 EUR
  • Odpowiedz
@niezawodny: ja mam limit na Routexsie 40k km, ale nie wykorzystuje nawet polowy bo pracuje zdalnie :). w PL podatkowo auto wychodzi 400zl na ryczalcie wiec sie oplaca bardziej niz car allowance 4k brutto, bo za te 4k brutto(tym bardziej jak sie szybko wpada w wyzszy prog)nie ogarnalbym sobie takiego auta jak dostaje(v90cc).
  • Odpowiedz
@borjaki: Spoko opcja, w moim przypadku podatki Eco by duzo kosztowały. Inna sprawa tez pracuje zdalnie wiec robiąc 6-7 tysiecy km rocznie sluzbowo prywatnym autem gdzies do biura czy na spotkanie w poblizu to nie dramat biorąc pod uwagę to że karty paliwowe płacą mi za rocznie jakieś 30-40 tysiecy km.
  • Odpowiedz