Wpis z mikrobloga

@niezawodny: no tak, przy obecnych cenach na stacjach, karta paliwowa to bardzo dobry benefit :). ja akurat hq mam w US i w tym roku wiecej dni w biurze bylem tam niz w naszym lokalnym oddziale :)
do IT wchodzilem w 2004r , bylo trudniej niz teraz bo duze uznane korpo wymagalo nawet ujawnienia sredniej ocen ze studiow podczas rekrutacji :D.Do tego duzo mniej ofert i 0 pracy zdalnej.


@borjaki: tak tak bylo trudniej, typowe bumerskie wkrecilem sie w robote kiedy jeszcze nie byla popularna, dzisiaj jestem dyrektorem bo ciezko pracowalem. Wcale nie mialo to zwiazku z rosnacym zapotrzebowaniem, i wchodzacymi firmami zagranicznymi na polski rynek it.
Tak
@qusqui21: no sorry, a czy ktos dzis od Ciebie wymaga sredniej ocen i dobrej uczelni na rekrutacji? Wiesz ile os na miejsce bylo w 2001r na Informatyke(precyzujac na wydzial telekomunikacji) na PW? 30. W IT nie dostajesz roli przez zasiedzenie, mam expa zarowno z konsultingu jak i z paru korpo z roznych branz. Nikt mi nie dal obecnego stanowiska tylko dlatego ze jestem boomerem :P. Moze tak jest w korpo na
@qusqui21:

tak tak bylo trudniej, typowe bumerskie wkrecilem sie w robote kiedy jeszcze nie byla popularna

Oczywiście że było trudniej, teraz wejść do IT do uznanego korpo może wejść każda bardziej ogarnięta osoba po studiach (nawet niezwiązanych z IT)

dzisiaj jestem dyrektorem bo ciezko pracowalem. Wcale nie mialo to zwiazku z rosnacym zapotrzebowaniem, i wchodzacymi firmami zagranicznymi na polski rynek it. Tak samo gates by zrobil dzisiaj drugiego microsofta


Przecież @
@bartez_94: 32 lata, 8 lat doświadczenie w zakresie bezpieczeństwa funkcjonalnego. Znudziło mi sie i mam zespoł HW i SW.

Zaczynałem od stanowiska Asystenta w FuSa w PL w 2014, w 2017 zmiana na firmę poza PL z siedziba w PL, w 2021 zmiana na firmę całkowicie poza PL..
@chinski_pierozek: @bartez_94: No i trzeba też powiedzieć że takich dyrektorów, menedżerów, architektów potrzeba 1 na x zwykłych pracowników, a przeciętny team lead dla kilku osób nie zarabia nie wiadomo jakich cudów. I to są stanowiska które wymagają doświadczenia i kompetencji miękkich, nie jest tak że po 10 czy15 latach w jakiejkolwiek branży każdy zostanie kierownikiem, część będzie klepała to co klepie od 10 lat, a część zostanie wyparta przez młodszych
@krzysiulek: 7k EUR to jest obecnie średnia stawka na stały kontrakt dla pozycji Managera zespolu w DE. Co prawda mam w zespole swoim osoby ktore zarabiaja wiecej niz ja bo robia robote - ale robia to dla mnie, korzysc w dwie strony. Nie zawsze jest tak że to manadzer ma zarabiac najwiecej :)
@niezawodny: Nie znam się na stawkach w DE zupełnie, ale obstawiam że to rynkowe pieniądze. No i fakt menedżer nie musi zarabiać najwięcej, oczywiście zależy od poziomu. Znaczy mieszkasz w PL, ale płaci Ci niemiecka firma, bez siedziby u nas, wg niemieckich podatków, i w Polsce nie płacisz już żadnych pitów i zusów?