Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna
Jako że temat OPL i OPR jest na czasie umieściłem wam ile wyrzutni Patriot potrzebuje Polska. Z tego co wiadomo Polska będzie dysponować pociskami PAC-3 MSE o zasięgu do 45 km. Nie kupiliśmy pocisków Pac-2 o znacznie większym zasięgu 160 km.

16,1 mld zł. To cena za zakup dwóch baterii systemu Patriot z pociskami PAC-3 MSE i systemem dowodzenia IBCS


Opcja minimum to 44-45 wyrzutni Patriot, jeśli będą tylko pociski PAC-3 MSE, a to i tak nie pokrywa wszystkiego. Czyli mamy prawdopodobnie 16 wyrzutni z 45. Polecam wam śledzić temat ile zakupi Polska, bo wszystko wskazuje na to, że jeszcze 30 musimy dokupić.

Umieściłem też nasze Mieczniki z pociskami CAM-ER, jak i system Narew dla województwa Kuj-Pom z pociskami CAM. Około 10-11 wyrzutni Narwii, aby pokryć Kuj-Pom (Najlepiej gdyby się wzajemnie pokrywały), a muszą one pokryć całą Polskę i zwalczać tańsze pociski. Tego nie obliczałem, ale licząc po 10 na województwo to daje z 160 wyrzutni minimum.
Ogólnie czeka nas jeszcze bardzooo dużo zakupów.
Pobierz Sarmataa - #ukraina #wojna
Jako że temat OPL i OPR jest na czasie umieściłem wam ile...
źródło: comment_1665433731fQGW7PscD8EqWNSV4KOVvN.jpg
  • 60
@maniok: @Ozero: Tu muszę przyznać się do błędu. Myślałem, że pociski PAC-3 MSE, które służą do niszczenia rakiet balistycznych są zdolne do niszczenia każdej rakiety.
Czyli jesteśmy bezbronni przeciwko broni atomowej przenoszonej na rakietach międzykontynentalnych.
Rosjanie mogą uderzyć bezkarnie w Warszawę i nasze wojska operacyjne taktycznym pociskiem jądrowym.
Więc Bartosiak ma rację co do rozproszenia i przyjęcia na klatę.
@Buko_von_Krossig: Wiem jak działa OPL, za to nie sądziłem, że pociski PAC-3 MSE nie są zdolne do zestrzelenia każdej rakiety balistycznej. Więc jesteśmy bezbronni.
Te 500 zestawów Himars pod granicą może wyparować pierwszego dnia wojny w taktycznych uderzeniach prewencyjnym bronią jądrową.
Czyli jesteśmy bezbronni przeciwko broni atomowej przenoszonej na rakietach międzykontynentalnych.

Rosjanie mogą uderzyć bezkarnie w Warszawę i nasze wojska operacyjne taktycznym pociskiem jądrowym.

Te 500 zestawów Himars pod granicą może wyparować pierwszego dnia

@Sarmataa: Trzęsiesz się i boisz się onuco?
@Sarmataa: jak sama nazwa wskazuje międzykontynentalne to takie które lecą z innego kontynentu. Ruskie nie strzelały by do nas z ICBM bo wystarczy im kh-102. ICBM to zagrożenie dla USA i dlatego rozwijają program THAAD
@ziele1985: Nie sprawdzałem wszystkich typów rakiet, to po prostu przykład.
Ogólnie to ręce mi opadły. Byłem przekonany, że Wisła zapewni ochronę przynajmniej dla stolicy.
Budujemy system, który nie jest zdolny do ochrony Warszawy i innych kluczowych obszarów, od pocisków większych, niż Iskandery. Tyle tylko, że podnosimy Rosjanom koszt zniszczenia. Więc nie da się obronić Baltic Pipe, a Mieczniki nadają się na śmieci.
@Nester86: Można mnie krytykować, ale merytorycznie. Wielu rzeczy się dowiedziałem. Mieczniki, które planujemy kupić za 10 mld nadają się na złom. Wierzyłem, że patrioty i Mieczniki ochronią gazoport.
Też zależy jak do tego podchodzisz, czy bierzesz pod uwagę, że Węgry lub Niemcy mogą być sojusznikiem Rosji, a tak nastawiamy się na wojnę z 1 przeciwnikiem i rakietami do wielkości Iskandera, a Sarmaty uzbrojone konwencjonalne niszczą z łatwością gazoport, "bezpieczne" lotniska na
@Sarmataa: też się zastanawiam. Niemcy jakoś przesadnie nie inwestują w wojsko bo i po co. Czesi, Słowacy podobnie. My jak zawsze nadgorliwi. Moim zdaniem te przetargi to tylko okazja do kolejnych wałów PiSu. Głupi lód dał sobie wmówić kolejne zagrożenie. Podobnie jak z szczepionkami. Wydane miliardy które trzeba teraz utylizować.
@GniewnyOsz: z tego co wiem jak Niemcy zaczęli się zbroić i złamali traktat waimarski to nie było to żadna tajemnica. Problemem było to że kolektywny zachód nie zareagował, tak samo jak nie zareagował podczas anszlusu Austrii i anektowaniu Sudety czeskich a później całej Czechosłowacji. To bezczynność Anglii i Francji doprowadziła do 2ww.
@GniewnyOsz: jak zostaną utrzymane sankcje to trochę może im zająć odbudowa zdolności bojowych. Nie będzie to kilka lat a kilka dekad. W tym czasie można zrobić spokojnie zakupy a nie na hurra jak teraz i bez większej kontroli. Muszą tam iść ogromne pieniądze bokiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nester86: nie przeczę, że kto ma zarobić ten zarobi ;) niby trochę na hurra, ale dostawy też nie tak szybko bo za kilka lat. Co do rosji, mobilizacja pokazała, że potrafią tylko uciekać, a jak zamkną granicę i każą robić w kołchozach i bić czołgi to to będą robić skomląc i całować po rękach, za to że karmią raz na tydzień.