Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna
Jako że temat OPL i OPR jest na czasie umieściłem wam ile wyrzutni Patriot potrzebuje Polska. Z tego co wiadomo Polska będzie dysponować pociskami PAC-3 MSE o zasięgu do 45 km. Nie kupiliśmy pocisków Pac-2 o znacznie większym zasięgu 160 km.

16,1 mld zł. To cena za zakup dwóch baterii systemu Patriot z pociskami PAC-3 MSE i systemem dowodzenia IBCS


Opcja minimum to 44-45 wyrzutni Patriot, jeśli będą tylko pociski PAC-3 MSE, a to i tak nie pokrywa wszystkiego. Czyli mamy prawdopodobnie 16 wyrzutni z 45. Polecam wam śledzić temat ile zakupi Polska, bo wszystko wskazuje na to, że jeszcze 30 musimy dokupić.

Umieściłem też nasze Mieczniki z pociskami CAM-ER, jak i system Narew dla województwa Kuj-Pom z pociskami CAM. Około 10-11 wyrzutni Narwii, aby pokryć Kuj-Pom (Najlepiej gdyby się wzajemnie pokrywały), a muszą one pokryć całą Polskę i zwalczać tańsze pociski. Tego nie obliczałem, ale licząc po 10 na województwo to daje z 160 wyrzutni minimum.
Ogólnie czeka nas jeszcze bardzooo dużo zakupów.
Sarmataa - #ukraina #wojna
Jako że temat OPL i OPR jest na czasie umieściłem wam ile...

źródło: comment_1665433731fQGW7PscD8EqWNSV4KOVvN.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
@Sarmataa kawal dobrej nikomu nie potrzebnej pracy. Ploty stoja w przewidywanych mozliwych korytarzach uderzenia (wbrew pozorom nie ma ich tak duzo), i tylkk jeden ich rodzaj nie zapewnia odpowiedniej ochrony
  • Odpowiedz
@Sarmataa: a czy przypadkiem rakieta dajmy na to lecąca na Poznan nie może być przechwycona „po drodze”. Ponadto w teori Pilicą ma przechwytywać pociski manewrujące do 5km ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sarmataa: Ale napisz, dlaczego całą Polskę? Skoro zauważymy, że cel jest na zachodzie Polski zaraz przy granicy z Niemcami, cel leci od wschodu. Wg twojej koncepcji musi minąć 7 takich zestawów, mimo że zostanie zniszczony przez pierwszy zestaw na wschodzie, po co utrzymywać kolejne 6? Po co Patrioty przy granicach z Czechami i Niemcami, to też przeciwnicy?
  • Odpowiedz
e


@jestemtunew: Trzeba dać więcej Patriotów, na mapce są martwe strefy. ( ͡º ͜ʖ͡º) Poznań też jest niezabezpieczony. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@peterpan: Ogólnie śmieszne jest to, że skrajne Patrioty na granicy z Obwodem Kaliningradzkim są umieszczone tak, że ich zasięg nie sięga granicy xD. Więc w strefie nadgranicznej przeciwnik może robić co chce.
  • Odpowiedz