Wpis z mikrobloga

Możecie mi polecić jakąś multiplatformową (Windows/ Mac/ Android/ Apple) aplikację do robienia notatek?

Na czym mi zależy:

- multiplatform Windows/ Mac/ Android/iOS
- automatyczna, BEZPROBLEMOWA synchronizacja pomiędzy urządzeniami
- podświetlanie składni kodu w notatkach
- możliwe dodawanie obrazków i filmów, osadzania filmów z YouTube i Streamable do notatek
- osadzanie tweetów, ogólnie wpisów z social media jako notatki, tak jak to wygląda osadzone na stronach www
- grupowanie notatek w katalogi i łatwe zarządzanie nimi
- możliwość dodania klikalnego linku do strony www jako notatki
- możliwość exportu wszystkich notatek do zewnętrznego formatu np. XML, pdf , html
- brak ograniczeń dla wersji mobilnych, zwłaszcza w kontekście dodawania obrazków i filmów oraz zarządzania katalogami
- Ukoronowaniem byłoby API do zarządzania notatkami z poziomu własnej aplikacji

Może być nawet płatna, byle by miała to wszystko

#produktywnosc #programowanie #programista15k
  • 8
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Ze Slackiem też ostrożnie, bo w wersji free teraz oprócz limitu wiadomości wprowadzili jakieś limity czasowe, i stare wiadomości będą znikać, więc długofalowo trzeba by poświęcić te 8 USD miesięcznie.

Przerabiałem wykorzystanie Slacka do notatek, ale wyszukiwanie czegokolwiek potem tam jest beznadziejne. A do krótko-żyjących notatek już chyba Google Keep jest wygodniejszy, tylko że tam też szybko robi się śmietnik, więc u mnie to co najwyżej służy za brudnopis.

Kiedyś
  • Odpowiedz
plikami MD trzymanymi w Gicie. Myślałem, czy nie dorobić to tego jakiegoś kulturalnego GUI


@PaaD: np obsidian, joplin.. :)
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: przerabiałem te proponowane przez @maur, oraz kilka innych, zim, paradoksalnie - imho najlepsze wyszukiwanie miał... onenote. Niemniej, jest to zamknięty produkt od MS, więc nie spełnia moich kryteriów.

Moim zdaniem dobrego programu który spełnia te wszystkie kryteria - może po prostu nie być. Zacząłem pisać swój, ale czasu za mało.

Tu masz listę proponowanych przez różne osoby, może akurat tobie coś wystarczy.
https://alternativeto.net/software/microsoft-onenote/ Czyli jak widzisz, notion i evernote
  • Odpowiedz
@PanObserwator: nie, noteplan 3 jest zamkniętym oprogramowaniem, a jednym z moich wymagań było - musi być otwarte. Onenote oczywiście nie był, ale nie korzystałem z niego prywatnie. O LogSeq nie słyszałem, to chyba coś w miarę nowego. Sprawdzę, bo widzę że jest na githubie.
  • Odpowiedz