Wpis z mikrobloga

Jest jakaś strona gdzie można znaleźć osiedla bez kansilowskich chałup?
W jakim przedziale zaczynają się chałupy gdzie ich już nie ma ? Czy w ogóle jeszcze istnieją?

Ostatnio doznałem szoku że w UK w jednej z najlepszych dzielnic w dużym mieście w centralnej Anglii postawili około 20 domów z tego co najmniej 4 są kansilowskie. I domy jak one kosztują obok 250-350tys £

#budownictwo
#uk
#pytanie
#patologiazmiasta
#anglia
#pytaniedoeksperta
#zalesie
#nieruchomosci
adamsowaanon - Jest jakaś strona gdzie można znaleźć osiedla bez kansilowskich chałup...

źródło: comment_1665341476W3sX5BqIj1RcadBJzplPIz.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
Bo council daje ziemie na osiedla w zamian za kilka domow dla siebie


@Voltix: domyślałem się że tak to robią, ale dlaczego każda przyzwoita dzielnica która jeszcze miała wolne miejsca musi być popsuta w ten sposób
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: Bo bylo wiele badan, ktore wskazywaly, ze patologia przebywajace z normalnymi ludzmi ma wieksza szanse na wyjscie na prosta. Jak wiadomo, pakowanie wszystkich patoli w jedno miejsce powstaja getta.
  • Odpowiedz
@Voltix: tylko dlaczego jeśli ktoś już potrzebuje mieszkania bo jest np chory lub niepełnosprawny (nierobów nie liczę) to musi mieszkać w domu na który inni muszą latami pracować i jest kilkakrotnie droższy niż inne w innych dzielnicach miasta.

To tak jakby chorobowe wynosiło 300-400% zamiast 80-100%
  • Odpowiedz
Bo bylo wiele badan, ktore wskazywaly, ze patologia przebywajace z normalnymi ludzmi ma wieksza szanse na wyjscie na prosta. Jak wiadomo, pakowanie wszystkich patoli w jedno miejsce powstaja getta.


@Voltix: też słyszałem o tym, kiedyś całe bloki dla couniclu powstawały, i z automatu robiła się najgorszą dzielnicą miasta.

Ale dalej nie rozumiem dlaczego z pośród kilkunastu dzielnic nawet te najlepsze top 3 muszą być zainfekowane kansilowskie chałupami,
Gdzie większość pracujących
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@adamsowaanon: ja kupiłem na nowym osiedlu bez counsilowskich domów. Deweloper kupił ziemię od parafii a nie od counsilu. Zapytaj agenta który prowadzi sprzedaż o szczegóły.
  • Odpowiedz
@moods: kupisz dom z zamiarem życia tam dziesiątek lat i się urządzisz a obok co kilka lat lub miesięcy będą się wprowadzać nowi do kansilowskich domów, nie mówię że wszyscy będą robić problemy ale z natury ludzie nie szanują czegoś co jest za darmo więc będą problemy z niektórymi
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: Normalnie nie traciłbym czasu żeby ci odpisywać ale może ktoś jeszcze się dowie coś nowego.

Mieszkam wokół domów z councilu i uwaga sam również mam taki. Od czasu jak się wprowadziłem to wyeliminowałem wszelką patologię z mojej ulicy.

Domy z councilu mają jeden ogromny pozytywny aspekt. Najmniejsze problemy, jeden telefon i w ciągu tygodnia taka jednostka ma zorganizowaną przeprowadzkę albo jakieś mandaty/kary i są szybciutko naprostowani.
  • Odpowiedz
@tomeks85: co za absurd,
Jesteś multimilionerem, kupujesz sobie dom po latach pracy a tu patusiara rozłożyła nogi kolorowemu, ojca brak bo zwiał, więc jako samotna matka beżowego jest na szczycie listy i ma to samo mieszkanie co inni, bogacze.
O ile lubię anglosaskie prawo tak tu nie rozumiem co poszło nie tak
  • Odpowiedz
Jesteś multimilionerem, kupujesz sobie dom po latach pracy a tu patusiara rozłożyła nogi kolorowemu (...) zainfekowane kansilowskie


@adamsowaanon: Jeśli jesteś multimilionerem, to kup dom w sąsiedztwie podobnych sobie. Z twoich postów wylewa się tyle pogardy dla innych, że muszę zapytać: ktoś cię skrzywdził?
  • Odpowiedz