Wpis z mikrobloga

Czy każdy #niebieskiepaski ma takie parcie na rzeczy materialne? Rozumiem, zarabiać dobre pieniądze by nie żyć od wypłaty do wypłaty, ale jeśli jest dobrze, to po co dążyć do jeszcze większego pochłaniania zasobów?

Jedna praca? Za mało, trzeba jeszcze jedną. I najlepiej różową wciągnąć w swoje parcie na zdobywanie hajsu, mało spać, mało jeść, mało żyć, tylko zapyertalać, bo hajs musi się zgadzać. Najlepiej aby każde miało swoją działalność i jeszcze prace zawodową.
Mieć dużo możliwości, być już na wysokim (jak dla mnie) poziomie - za mało, przecież inni osiągnęli więcej, to nic nie znaczy, przecież się da wyciągnąć jeszcze więcej!

Ok, załóżmy, że niebieski ma już hajs, więc co teraz? Nie, nie ma odkładania na czarną godzinę. Nie ma wydawania na podróże, dobre jedzenie, przeżywanie przygód. Jest zmiana samochodu A na samochód B. Droższy, nowszy, bo jest droższy, i nowszy. Przecież stary też jest dobry, działa, nie psuje się, co można jeszcze poprawić?

Czy ja jestem taka zacofana czy jak, że mnie takie parcie na konsumpcjonizm nie kręci? Nie chcę brać udziału w wyścigu szczurów.

Czy każdy niebieski tak ma, że zabawki coraz droższe muszą być, najlepiej inwestować w rzeczy? Wiem że wiele różowych tak ma.

#logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #przemyslenia #pieniadze #podroze #pracbaza
  • 66
@AlienFromWenus: Pora zaczac sie nie przejmowac innymi ludzmi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja wychodze z zalozenia ze oszczednosi jakich serio potrzebuje to takie na pol roku zycia jakbym stracil prace, reszte raczej jakos rozsadnie staram sie wydawac tym bardziej ze zloty jaki jest taki jest. Pracowac na kilka etatow aby tylko miec to tez nie dla mnie chyba ze mialbym w tym jakis cel ktory wymaga pieniedzy