Wpis z mikrobloga

Mirki, #mandat (jak sądzę), do oceny. Tym razem #policja szybko zareagowała - i bardzo dobrze, bo sytuacja była dość niebezpieczna. Za zgadnięcie marki samochodu nagrody nie będzie, bo zbyt łatwe. Ciekawe, czy i rowerzystce została zwrócona uwaga. Mówi się, że policja próbuje wymuszać mandaty - jak widać nie musi, bo ludzie mimo ich wzrostu i tak nie uważają. I to mimo policji, która była w tym wypadku świetnie widoczna znacznie wcześniej.

#polska #krakow #ruchdrogowy #polskiedrogi #prawojazdy
  • 60
@radekrad: zanim zlecą się geniusze od "czemu tam nie ma świateł" to należy z góry wyjaśnić, że nie ma takiej potrzeby.
Jeśli ktoś idzie z Azorów to w 90% idzie do sklepów po drugiej stronie (lewej stronie patrząc z kierunku nagrania) drogi i przejdzie pod drogą idąc ślimakiem, a ci co mieszkają od prawej strony (patrząc z kierunku nagrania) to przejdą na światłach 250m wcześniej.
Na tym przejściu ruch to ~5
@Andczej: tak, ruch nie jest duży, też uważam że nie ma sensu tam stawiać świateł, ale nie zgadzam się, że aż taki minimalny. Najkrótsza droga z Azorów do Galerii Bronowice/Castoramy, gdyby ktoś miał ochotę się tak przejść, idzie właśnie tamtędy. Ślimak znacznie wydłuża drogę. Te poprzednie światła też, bo przechodząc na miejscu z nagrania, mijasz "północnego" Shella i jesteś już przy Castoramie i masz drogę Sosnowiecką do Galerii Bronowice. Przechodząc na
ale nie zgadzam się, że aż taki minimalny.


@radekrad: wiadomo, że napisałem to tak żeby pokazać tym nie znającym teren o co chodzi. Realnie przez kilka godzin przechodzi tam tyle osób ile w ciągu 2-3 świateł na następnym przejściu ze światłami
@Andczej: Pytanie powinno brzmieć po co tam jest w ogóle to przejście skoro właśnie tak jak powiedziałeś, blisko są już dwa przejścia, jedno bezkolizyjne a drugie z sygnalizacja.

odpowiedź, to przejście jest tylko po to żeby policja miała gdzie trzepać kasę i generować datkowe korki
@Andczej: ponieważ kierowca ma zachować szczególną ostrożność przed przejściem, był zresztą kilka tygodni temu taki przypadek (choć z hulajnogą) i mandat dostał zarówno kierowca jak i hulajnogarz

Nie odpowiedziałeś z jakich przepisów wynika gradacja kogo zatrzymać, a kogo nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Andczej: co nie wynika z przepisów? Czyli przyznajesz, że twoim jedynym argumentem jest chłopski rozum?

Wciąż nie widzę tu powodu żeby ustąpić innemu pojazdowi, zachowanie szczególnej ostrożności nie równa się ustąpienia pierwszeństwa

Rowerzystka już jest na pasach, a mandat przypuszczam, że nie jest za wymuszenie pierwszeństwa względem rowerzystki, ale wyprzedzanie przed przejściem.

Mniej chłopskiego rozumu, więcej przepisów, taka moja sugestia
@francoisinho:

Rowerzystka jest już na pasach

Nie, kiedy OP zbliża się do przejścia rowerzystka jest na pomiędzy jezdniami daleko od przejścia.

Może zauważ o co OP pyta, a potem komentuj?
@radekrad: Ciekawe o co się przyczepili, bo tak sytuacja niebezpieczna (sam ją stworzyłeś przepuszczając rowerzystę), ale nie wiem czy jest jakiś przepis który mówi o omijaniu pojazdu który przepuszcza inny pojazd jadący po przejściu dla pieszych.
Kierujący BMW omijał, nie ważne co było na przejściu, w myśl przepisów nie wiedział czy tam jest dziecko czy rowerzystka


@Andczej: Nie mogę znaleźć niczego odnośnie rowerzystów. A omijanie jest zabronione tak jak poniżej
2)
omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;
@Andczej: nie wiem czy już wiesz, że nie masz racji i kłócisz się dla zasady czy jesteś na tyle ograniczony, że nie rozumiesz.

Tak #!$%@?, ustąpić, bo po co sobie problemy robić.

Jeśli masz prawo jazdy (w co wątpię, bo nie ogarniasz totalnie) to naprawdę jesteś słabym kierowcą
czy jesteś na tyle ograniczony, że nie rozumiesz.


@francoisinho: ale nie jesteś u siebie pod płotem i jak nie umiesz zachować zasad wypowiedzi to wracaj pod płot

ustąpić, bo po co sobie problemy robić.


ale ja nie pytam o twoją luźną interpretacje (i zakładam że OP też @radekrad), tylko o to co wynika z UPORD.

Jeśli masz prawo jazdy (w co wątpię, bo nie ogarniasz totalnie) to naprawdę jesteś słabym
@Andczej: nie no serio, chyba jednak ograniczony jesteś xD

Z ustawy wynika, że skoro jest przejście, a ktoś ci się ładuje to zachowujesz szczególną ostrożność i go puszczasz

Mam nadzieję, że jednak nie masz prawa jazdy, drogi będą bezpieczniejsze bez niedzielnych kierowców jak ty
Z ustawy wynika, że skoro jest przejście, a ktoś ci się ładuje to zachowujesz szczególną ostrożność i go puszczasz


@francoisinho: więc napisze to kolejny raz bo zamiast wskazać to tylko się napinasz i obrażasz, gdzie w UPORD jest informacja że mam ustąpić innemu pojazdowi w okolicy lub na przejściu skoro mam pierwszeństwo?

Jeśli jest, przyznam ci racje.

Mam nadzieję, że jednak nie masz prawa jazdy, drogi będą bezpieczniejsze bez niedzielnych kierowców
@Andczej: ale Wykopek wyżej nie takie zadał pytanie, po raz kolejny nie czytasz że zrozumieniem.

Gość zapytał czy powinien się zatrzymać i odpowiedź jest prosta - oczywiście, że tak. Ma pierwszeństwo, ale ktoś mu się ładuje pod koła, więc zachowuje ostrożność i się zatrzymuje. Jak możesz tego nie rozumieć?

Naprawdę lepiej nie wsiadaj za kierownicę, jesteś zagrożeniem dla społeczeństwa
bo tak sytuacja niebezpieczna (sam ją stworzyłeś przepuszczając rowerzystę), ale nie wiem czy jest jakiś przepis który mówi o omijaniu pojazdu który przepuszcza inny pojazd jadący po przejściu dla pieszych.


@CREATE_USER: no ale tak samo można powiedzieć o przepuszczeniu również pieszego - że przepuszczając kogoś, stwarza się niebezpieczną sytuację. Mi się wydaje, że po zmianach przepisów to jest odruch. Widzi się, że coś się zbliża do przejścia, to zaczyna się hamować.
odpowiedź jest prosta - oczywiście, że tak. Ma pierwszeństwo, ale ktoś mu się ładuje pod koła, więc zachowuje ostrożność i się zatrzymuje


W tej sytuacji zatrzymał się dużo dużo wcześniej, żeby zachować ostrożność wystarczyłoby tutaj zwolnić.
Tutaj nie było ładowania się pod koła.

Naprawdę lepiej nie wsiadaj za kierownicę, jesteś zagrożeniem dla społeczeństwa


powtarzam, zdanie napinającego się Sebka jest dla mnie zerowym wyznacznikiem
@radekrad: Chodzi o to, że jeśli byś się nie zatrzymał, to musiała by zejść z tego rowerka, a nie na nim jechać przez przejście, w razie czego miałaby większą szansę na ucieczkę przed samochodem. I to było stworzenie niebezpiecznej sytuacji. To wyprzedzanie i omijanie, to wiadomo że było złe i niezależne od ciebie.
@radekrad: @CREATE_USER: ja tylko zaznaczę - nie neguję zachowania OPa, sam tamtędy czasem jeżdżę i wiem, że tam widoczność jest słaba. Choć w tej sytuacji nie zatrzymałbym się, jedynie zwolnił aby mieć szanse zareagowania gdyby rowerzystka postanowiła wjechać.