Wpis z mikrobloga

U mnie w mieście powiedzieli ze jodek w razie ataku nuklearnego będzie dostepny w kilku miejscach natomiast ja słyszałem ze dobrze kupić sobie do domu żeby jak najszybciej przyjąć ten środek bo może być panika i będą problemy z wydawaniem. Ja już kupiłem ale podobno brakuje już jodku ponieważ po dzisiejszym ataku na Krym ludzie bardzo się boją ze przez taki akt zostanie użyta broń ostateczna.
#ukraina #wojna #rosja
  • 13
@obszarnik: nie polecam kupować bo jeszcze zeżresz tego więcej niż jest w przydziale i se więcej krzywdy wyrządzisz niż hipotetyczny opad który zapewne by do nas nie dotarł bo do wysokości żmijowa od strony morza czarnego Rosja wciąga wiatr jak odkurzacz
@obszarnik: Jodek jest bez sensu na bombę atomową bo w wyniku jej wybuchu nie będzie izotopów jodu. Ma on sens przy katastrofach elektrowni ale ta w zaporożu ze względu na budowę i brak grafitu nawet przy bombardowaniu, uszkodzeniu reaktora nie wytworzy chmury pyłu która przemieści się taki kawał nad Polskę, kilkadziesiąt km niebezpiecznego skażenia tak ale więcej to już bardzo mało prawdopodobne. Ogólnie z tym jodkiem czy płynem lugola to jest