Wpis z mikrobloga

Tekst Bartosiaka, że jesteśmy dzisiaj bliżej konfliktu nuklearnego niż byliśmy podczas kryzysu kubańskiego jest taką bzdurą, że nie wiem co o to tym myśleć. W 1962 roku cały czas w powietrzu były amerykańskie bombowce b-52 uzbrojone w bomby nuklearne, nad syberie na spotkanie sowieckich myśliwców poleciały amerykańskie myśliwce uzbrojone w nuklearne pociski powietrze-powietrze. No i na sowieckiej łodzi podwodnej z torpedami nuklearnymi padły już rozkazy rozpoczęcia ataku atomowego na amerykanów, na szczęście 1 z 3 dowódców się opamiętał i nie wyraził na to zgody. Podczas tamtego kryzysu cały czas amerykanom i sowietom ręka drżała nad czerwonym przyciskiem. Podczas tej długiej wojny na ukrainie ani w 1 sekundzie nie było aż takiego zagrożenia jak tam przez całe ciągłe 13 dni.

Bartosiakowi trzeba oddać, że jest dosyć inteligentny a na pewno oczytany, więc o tym wie. Więc albo się zagubił w swoich tezach, albo nie rozumie co sie dzisiaj dzieje albo po prostu chamsko napedza strach by sprzedac swoja ksiazke.

#ukraina #rosja #wojna #bartosiak
  • 50
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

nad syberie na spotkanie sowieckich myśliwców poleciały amerykańskie myśliwce uzbrojone w nuklearne pociski powietrze-powietrze

@Czesterinho: jesteś pewny tego co piszesz? Syberia wtedy należała do ZSRR to sobie mogli latać rosjanie, a amerykanie trochę mniej, i to raczej w formie misji szpiegowskich
Poza tym, myśliwce wyposażone w nuki do zestrzeliwania... innych myśliwców?
Pierwsze słyszę, możesz zapodać jakimś źródłem?
  • Odpowiedz
@Rad-X: teraz jestem na miescie wiec nie bede szukal zrodla, ale chodzilo o to, ze amerykanski sanolot szpiegowski U-2 latal w okolicach syberii szukajac w atmosferze czastek radioaktywnych by sie zorientowac czy sowieci dalej przeprowadzaja testy nuklearne. Jak mial wracac to sie zgubil podczas manewrowania (nawigowanie przy biegunie jest bardzo trudne, a to czasy przed GPSem) i polecial nad rosje zamiast w odwrotna na Alaske. Obie strony poderwaly mysliwce by
  • Odpowiedz
Tekst Bartosiaka, że jesteśmy dzisiaj bliżej konfliktu nuklearnego niż byliśmy podczas kryzysu kubańskiego jest taką bzdurą, że nie wiem co o to tym myśleć.


@Czesterinho: to samo bodaj powiedział Biden, on też sprzedaje książke Bartosiaka? XD
  • Odpowiedz
@Czesterinho: Z drugiej strony nie wiemy jak jest dzisiaj, tamte technologie odeszły do lamusa i nie trzeba już latać z bombą nad wrogiem, można siedzieć w piwnicy i trząść się (i bać) nad przyciskiem, putin piwniczy to wiemy napewno
  • Odpowiedz
@Czesterinho dla mnie Bartosiak skończył się na "Kill'em All", tfu, sorry na początku pandemii - pamiętam jak prawie płakał, że to koniec świata, nawet mi wydawało się wtedy, że przesadza.
  • Odpowiedz
@Czesterinho dla mnie Bartosiak skończył się na "Kill'em All", tfu, sorry na początku pandemii - pamiętam jak prawie płakał, że to koniec świata, nawet mi wydawało się wtedy, że przesadza.


@Asarhaddon: Fakt przesadził ale właśnie wtedy się rozpoczął ciąg wydarzeń w którym bierze udział upadek gospodarki światowej - covid covidem ale kryzys został wymuszony i za chwilę mamy wojnę w europie.

Bartosiak pierwszy tutaj mówił o tym że kończy
  • Odpowiedz
@Czesterinho: dobrze, że wiesz co teraz lata nad twoją głową, na chłopski rozum tylko samoloty komercyjne bo nic więcej nie widać na flight radarzeʕʔ tak samo nakręcał strach w październiku jak mówił, że wojna na ukrainie jest wielce prawodopodbna, wszystko po to aby sprzedać ksiązkę.
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: ej ale poki co to wcale sie ta dominacja nie konczy. Ewentualniy sojusznik chin sie wykrwawia i osmiesza w walce z Ukraina. Chiny same wchodza w kryzys i to prawdopodobnie mocniejszy niz zachod. Kraje europy i usa skracaja lancuchy dostaw konsolidujac przeplywy. Ja to widze ze na tym kryzysie wszyscy dostana po tylku ale zachod mniej.

@wicherq: no nie wiem co mi lata i dlatego nie biore
  • Odpowiedz
@suqmadiq2ama: ej ale poki co to wcale sie ta dominacja nie konczy. Ewentualniy sojusznik chin sie wykrwawia i osmiesza w walce z Ukraina. Chiny same wchodza w kryzys i to prawdopodobnie mocniejszy niz zachod. Kraje europy i usa skracaja lancuchy dostaw konsolidujac przeplywy. Ja to widze ze na tym kryzysie wszyscy dostana po tylku ale zachod mniej.


@wicherq: no nie wiem co mi lata i dlatego nie biore
  • Odpowiedz
@Rad-X: Po powrocie z kolacji z dziewczyną pierwsze o czym pomyślałem to o tobie i znalezieniu ci tych materiałów. Mam nadzieję, że docenisz :*

https://nsarchive2.gwu.edu/nsa/cuba_mis_cri/dobbs/maultsby.htm

Generalnie Bartosiak ma dużego pecha (tak jakbym miał jakieś znaczenie ;) ), bo jakieś 3 tygodnie temu bardzo mocno się zainteresowałem tym kryzysem i czytałem o nim wszystko co mogłem znaleźć. Generalnie to jest tak niesamowity okres historii (a to tylko 13 dni), że myślałem
  • Odpowiedz