Wpis z mikrobloga

Dałem ciała i nie wykupiłem motocyklu na osobę prywatną z leasingu zapominając, że przecież nowy ład to jedno, ale VAT to drugie. Leasing już mi powiedział, że to dawno za późno, już po fakcie. Wydaje mi się, że nie mam innej opcji jak zacisnąć zęby przy sprzedawaniu lub liczyć na to, że kupi to ktoś na działalność, więc cena będzie netto. Darowizna odpada, bo nikt z rodziny nie ma prawo jazdy na kategorię A. Mam jakieś opcję, o której nie wiem?

#motocykle #podatki #jdg #dzialalnoscgospodarcza
  • 34
  • Odpowiedz
@NagiMiecz: googlałem już wcześniej o tym i wszędzie piszą, że nie mogę darować na osobę bez prawka, która potem sprzeda, bo to już jawne omijanie podatków. To samo od razu powiedziała moja księgowa
  • Odpowiedz
@NagiMiecz: no ale cały szkopuł jest w tym, że chciałbym go sprzedać za jakiś czas i uniknąć płacenia VAT. Jak daruję to osobie z rodziny bez prawka i sprzedamy jako osoba prywatna to urząd łatwo uzna, że obchodzimy chamsko podatki i kara murowana
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@prostynick: nie bardzo rozumiem co chciałeś ustalic z leasingiem. Leasing wystawia fakturę wykupowa, a Ty ją ksiegujesz albo nie, zależnie czy chcesz wykupić na os prywatna lub na działalność.
  • Odpowiedz
@fenixon: ale teraz jak zacząłeś pisać to coś mi się kojarzy, że faktycznie czytałem, że obojętnie na kogo jest faktura to nie ma takiego znaczenia i chyba coś w stylu jak piszesz - nie wrzucam do ewidencji środków trwałych i chyba elo... Idę czytać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@prostynick: jak się chce ominąć podatek to wykup 1%. Wykupujesz z leasingu, fv nie księgujesz i przepisujesz na osobę z rodziny w zerowej linii. Nie obchodzi nikogo czy ta osoba ma prawko. Przecież mogę miec helikopter a nie mam uprawnień. Zmień księgowa.
  • Odpowiedz