Wpis z mikrobloga

Chamberlain trzymający papier stwierdzający pakt o zaprzestaniu dalszej agresji , którym Niemcy się później podcierali? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@zwodek: Dupą jest nie geniuszem. Poza tym on się wychował w RPA i tam uczył. W Stanach Zjednoczonych tylko studiował i to tak ambitnie, że zmieniał uniwersytety jak skarpetki. Na jednym wytrzymał dwa dni. Ostatecznie uzyskał tylko licencjat z fizyki i ekonomii. Tak, Elon nie ma nawet magisterki.

I skoro już jest takim geniuszem w tym, co robi, to niech się skupi na tym, a nie p------i głupoty o wszystkim
  • Odpowiedz
@Bozar86: Trafne, choć myślę, że i u nas mało kto wie, o co chodzi w tym obrazku. Dla tych osób, chodzi o układ monachijski. Warto sobie o nim poczytać, by wiedzieć, czym się takie pobłażanie wobec niektórych kończy.
  • Odpowiedz
@hadrian3: Wojny u Arabusów mnie nie obchodzą to prawda. Ale z innych powodów niż myślisz. Na pewno nie z ignorancji i braku wykształcenia jak amerykańce które o geopolityce maja takie pojęcie jak k---a o fizyce. „Hameryka great again” im gra we łbach. Całe szczęście że rządzi Biden a nie ta ruska onuce.
  • Odpowiedz
Dobra analogia.


@oydamoydam: Analogia do wybronienia na kilku płaszczyznach, tak, choć załamuje się głównie na dwóch:
a) Putin nie ma wcale ambicji (przynajmniej nic na to nie wskazuje) podporządkowania sobie całego świata, ideologiczne zakusy Hitlera były jednak innego kalibru (można sobie wyobrazić do czego byłby zdolny Hitler, gdyby miał b--ń atomową);
b) II wojna światowa to wciąż była "zwykła wojna" (nieprzypadkowo zakończona na skutek ukazania ludziom potęgi atomu), tylko na
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Analogia Putina z Hitlerem w kontekście Ukrainy i Czechoslowacji wydaje się prawidłowa ponieważ i wtedy i dziś koneksje terytorialne poczynione przez demokratyczny zachód nie zaspokajają apetytów dyktatorów. Hitler chiał hegemnii Niemiec w Europie. Chciał nastepnie podporzadkowac Francję i dogadac się z Brytyjczykami co do podziału świata. Putin dziś ma podobne cele. Rosja to nie Niemcy i leży bardziej na wschodzie, dlatego nie chce dominowac Francji, ale już Europę Wschodnią
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Przestałem czytać do końca nawiasu w punkcie b - chłopie to dokładnie tak wygląda, zachód jest zgniły i potrzebuje Rosji i jej wartości wypisz wymaluj A. Hitler. Lepiej bądź expertem gdzie indziej.
  • Odpowiedz