Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, 2 lata temu zacząłem wzraz z różowa wynajmowac #mieszkanie we #wroclaw
2 pokoje 43m3 bez szału ze standardem.
Jak podpisywaliśmy umowę te 2 lata temu płaciliśmy 1300zl + opłaty.
W między czasie mieliśmy tylko jedna podwyżkę o 100zl

Obecnie więc płacimy 1400zl + że wszystkie opłaty jakieś 600zl co daje nam 2000zl

Wczoraj zadzwoniła właścicielka, z informacją że muszą niestety nam wypowiedzieć umowę.
(synowi w lutym urodzi się dziecko i potrzebują mieszkania)

Umówiliśmy się do 10 stycznia że opuścimy mieszkanie.
Jest trochę czasu na znalezienie czegoś innego w okolicy, bo bardzo nam lokalizacja odpowiada.
(w lini prostej do rynku jest 5km)

Po telefonie usiadłem i spojrzałem na ogłoszenia mieszkań na wynajem.
Zatkało mnie
Ogłoszenia na podobne mieszkanie zaczynają się od 2800 + opłaty gdzie wychodzi łącznie 3500zl a to jedne z najniższych ofert..
Oprócz tego samych ofert jest jak na lekarstwo,
Wszędzie wymagania, typu max 2 osoby koniecznie pracujące, bez dzieci, bez zwierząt.
(mamy kota)

Obecnie mamy na 10% wkladu no i zdolność też jest.
Ale raty nam wyliczali na 5200zl na 25lat za mieszkanie 630tys
Więc chcieliśmy pomieszkać jeszcze z rok na tym tanim mieszkaniu, dozbierać ile się da i dopiero wziąć kredyt, gdy może będą lepsze warunki.

Na tą chwilę jak wynajmiemy mieszkanie pod 4tys to za wiele nie odłożymy..

Czy macie jakieś spekulacje odnośnie tego czy te mieszkania zaczną tanieć? Teraz są takie drogie że względu na duży popyt między innymi przez przyjazd ogromnej liczny osób z Ukrainy?
Teraz Ukraina ostro jedzie z orkami, są jakieś spekulacje że ci ludzie zaczną wraca do domów na Ukrainie?

(nie mam nic do Ukraińców i ich za to nie winie że tu uciekli przed wojną. Ale trochę dużo ich na raz nagle tu zamieszkało :D)

#wynajem #nieruchomosci #pytanie #kiciochpyta
Szawagier - Cześć Mirki, 2 lata temu zacząłem wzraz z różowa wynajmowac #mieszkanie w...

źródło: comment_1665077012ebaUItEjCu6j1yYkwPHCwr.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Szawagier A śmieje się tak jak pół roku temu wy najmiarze śmiali się z kredytowców I jak 2 Lata temu się śmiali ze lepiej se wynająć bo bajlando i taniej ( ͡ ͜ʖ ͡)

@Sibu Ja nie dostałem, kupiłem na kredyt i spłaciłem, a wg wykopków źle zrobiłem bo kredyt był zły, a wynajem taaaaki fajny i mogłem przecież wynająć, bo taki tani i fajny
  • Odpowiedz
@Sibu Jak pokazuje historia: wy ajme nigdy nie był dobry.
Teraz też nie jest ani też nigdy nie będzie. Opieranie swojego życia na wynajmie to przyszla wegetacja, bezdomność lub po prostu s---------o.
  • Odpowiedz
@pianinka: no ale jak kupimy już coś, załóżmy tańszego jak piszesz, to mamy kredyt na 30 lat, więc co nam da to że sprzedamy to pierwsze tańsze mieszkanie? Biorąc kredyt na 500tys masz do spłacenia obecnie jakieś 1.300tys
W jaki sposób mogbym sprzedać to mieszkanie i kupić większe? Sprzedać z kredytem czy jak?

Ja mam 29 partnerka 26 lat, chciałbym dziecko przedel 30stka :d
  • Odpowiedz
@Szawagier: kolego… ogarnij najpierw jak działają kredyty hipoteczne. Pakujesz się w kredyt na 600 tysiącu, a nie ogarniasz podstawowych kwestii. Poczytaj o kredytach na stałej i zmiennej stopie, refinansowaniu, ratach malejących i stałych. Co do pytania o 1.300 tysięcy. Nie wisisz bankowi kwoty kredytu plus odsetki za cały okres kredytowania (25-30lat), tylko kwotę pozostała do spłaty + 1/12 oprocentowania.
  • Odpowiedz
@Szawagier:
przede wszystkim warto poczekać na kupno mieszkania do przyszłego roku, bo wtedy spadki cen spowodowane wysokimi stopami procentowymi mogą się pojawić.

Z drugiej strony czekanie się obecnie opłaca, bo dostaje się konkretne odsetki, do 8%, stąd nawet jak cena mieszkania nie spadnie to po roku wkład własny będzie 8% wyższy: https://www.bankier.pl/oszczedzanie/ranking/najlepsze-lokaty-3-miesiace

Po trzecie oprocentowanie kredytów jest obecnie wysokie i istnieje ryzyko, że się nawet podwoi jeśli będą dowody, że inflacja wymknęła się
  • Odpowiedz
zaskakująco dużo ludzi ma pustostany które mogą wynająć pewnym osobom, ale nieznanym się boją.


@LuciusMiximus: no aż 20% mieszkań to pustostany wg ostatniego badania po licznikach prądu. To bardzo dużo.
  • Odpowiedz
@Szawagier: Ja bym teraz nic kupował poza złotem i frankiem szwajcarskim, mieszkaniami zaczną tanieć jak wtórny zacznie sprzedawać, bo nie będzie się budżet domowy spinał.
  • Odpowiedz