Wpis z mikrobloga

Pisałem już o opartej na kłamstwie kampanii Biedronki czy Lidla, że to akurat oni chronią polskie rodziny przed inflacja. Teraz pora na fakty. Wczoraj w Lidlu zauważyłem podwyżkę z dnia na dzień zupy krem pomidorowy z 4,99 zł na 5,99 zł. Czyli podwyżki o 20%. Przypominam, że inflacja aktualnie wynosi 17,2%. Mam nadzieję, że Lidl wreszcie skończy te swoje manipulacje, bo wcale nie chronią polskich rodzin przed inflacja tylko podwyższają ceny jak leci. Czekam jeszcze tylko jak podobny produkt, który oferuje Biedronka (cena aktualnie wynosi 4,94 zł) podrożeje z dnia na dzień o podobna kwotę, bo analogiczna sytuację mieliśmy z jogurtem Activia, który na początku podrożał z 1,70 zł na 1,89 zł, potem na 2,14 zł, a teraz kosztuje już 2,19 zl. Oczywiście ceny w Biedronce jak i Lidlu dorównywały sobie z dnia na dzien. #biedronka #inflacja
#lidl
niezdiagnozowany - Pisałem już o opartej na kłamstwie kampanii Biedronki czy Lidla, ż...

źródło: comment_1665031486muIXHboJ9AkNSOjmonaDf5.jpg

Pobierz
  • 47
przeczytaj mój post jeszcze raz uważnie i bardzo powoli.


@niezdiagnozowany: no przeczytalem i twoj glowny zarzut w tym wpisie w kierunku lidla jest taki:

Teraz pora na fakty. Wczoraj w Lidlu zauważyłem podwyżkę z dnia na dzień zupy krem pomidorowy z 4,99 zł na 5,99 zł.


Czyli, ze podwyzszyli cene jednego produku o 20% gdy inflacja to 17,2%.

Co tu czytac uwaznie ¯\_(ツ)_/¯
@PurpleHaze:

Gdyby lidl z ceny 4,99 zrobil 5,85zl to twoj glowny argument upadnie, bo nie bedzie manipulacji, wzrost o 17,2% i czesc czapka.


XD. To jakby podwyższyli o 17,2% to jakby w takim razie chronili przed inflacja?

to jest takie samo hasło reklamowe jak poprzednie "Lidl jest tani" - wtedy też się denerwowałes że manipulują bo poszedłeś na zakupy i kupiłeś rzeczy za 150 złotych?


Dobre porównanie zrobić zakupy za 150