Wpis z mikrobloga

Wrzućcie to w gorące albo coś:

Jeśli potrzebujesz pomocy, nie radzisz sobie, nie jesteś sam.
Poniżej lista numerów, gdzie możesz zadzwonić, porozmawiać:
Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji tel. 22 5949100 środa – czwartek od 17.00 do 19.00.

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym: tel. 116 123 poniedziałek-piątek od 14:00-22:00.

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania tel. 22 484 88 01poniedziałek 15.00 – 20.00wtorek 15:00 – 20:00środa 10.00 – 15.00piątek 10.00 – 15.00niedziela 15:00 – 20:00

#niejestessam #depresja #pomoc #gruparatowaniapoziomu
  • 82
@Tanczacy_paralityk:

W ramach swojej pracy naukowej poświęconej samobójstwom zgromadziłam numery telefonów przydatne dla osób zmagającym się z depresją, myślami autodestrukcyjnymi, samotnością, smutkiem, stresem oraz żałobą. Proszę o plusy dla zasięgu, bo mogą komuś pomóc lub nawet uratować życie.


Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym pod numerem telefonu 800702222 dostępne 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę – pozwala skorzystać z porad psychiatry i innych specjalistów;
Bezpłatny kryzysowy
@Tanczacy_paralityk: Ceni się, że to wrzucasz. Jest szansa, że to komuś jednak uratuje zdrowie lub życie.

Natomiast, czego można się spodziewać, to rozmowa raczej ze specjalistą o średnich kompetencjach albo z niewielką ilością czasu - takie są moje wrażenia. Też nie można spodziewać się, że jeden telefon rozwiąże wszystko. A konkluzja/porada będzie prawdopodobnie taka, żeby pójść poszukać własnego terapeuty. Tak przynajmniej oceniam po tym, jak sama tam zadzwoniłam na początku wojny,
@Vdeh:
Nie mogę edytować już. Dzwoniłam na: Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym: tel. 116 123 poniedziałek-piątek od 14:00-22:00
Może inne numery dają inne doświadczenie.

Nie jestem w stanie teraz sprawdzić, ale może SWPS też robi tele porady - tam akurat trafiłam na świetnego specjalistę.