Wpis z mikrobloga

#konstruktorelektrykamator #technika #rekodzielo #diy #hydraulika
Jak wspominałem w znalezisku o przeróbce klimatyzacji na PC do grzania CO, wrzucam pierwsze info.
Bufory ciepła aktualnie są w cholerę drogie, jak wszystko, i to jeszcze nie są takiej budowy jak ja bym chciał. Więc za cenę niższą niż cena bufora 100l robię dwa bufory 180 i 130l do dwóch pomp ciepła. A z czego jest taki bufor? No z kawałka rury. A z czego robi się rurę? No z kawałka blachy.
  • 10
@blackmilk: Oczywiście. Mam specjalną pompkę do tego celu.
Kiedyś robiłem próby zbiornika ok 30l, własnoręcznie wyspawanego z blachy 3mm 304L, wytrzymał ok 30 barów aż złącze triclamp nie wytrzymało. Tutaj próba będzie pewnie na 10 barów. Bo i tak robocze ciśnienie będzie 1,5-2 bary.
@blackmilk: Nie/tak. Skomplikowana historia.
Dekle są to dennice ze zbiornika po LPG, mają ściankę 4mm, są ładnie wyoblone i tanie. Akurat miałem na stanie 3 zbiorniki 360mm średnicy 35dm3, odciąłem po jednej dennicy, oddałem do piaskowania i teraz wykorzystam jako część bufora.
@blackmilk: Nie, w środku będzie woda kotłowa która nie zawiera tlenu więc nie powinno korodować. A jeszcze inhibitory korozji pewnie zapodam. Zbiornik do CWU już bym robił z nierdzewki lub właśnie trzeba emaliować. Bo ocynk się nie nadaje do ciepłej wody.