Wpis z mikrobloga

@IronHeisenberg1939: Rozmowy technicznie dla zagranicznych klientów są zwykle łatwiejsze niż w pl. Wystarczy standardowa lista interview questions z danego tematu. Proponuję odpalić taką listę pytań i na najpopularniejsze z nich odpowiedzieć po angielsku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki temu wyłapiesz słówka, których Ci jeszcze brakuje i zyskasz sporo pewności siebie. Dodatkowo przygotuj się na napopularniejsze pytania miękkie, np. Twoje mocne i słabe strony; z czego jesteś najbardziej
@IronHeisenberg1939: proponuję konwersacje po angielsku, to na pewno podniesie twoją pewność siebie, proponuję nauczycielkę:
https://www.italki.com/teacher/6697334.

Możesz podesłać stronę z pytaniami i odpowiedziami po angielsku i poćwiczyć to jako trening.

Ja teraz pracuję dla skandynawskiej firmy i rozmowy z zagranicznymi firmami(miałem łącznie trzy rozmowy) było dużo przyjemniejsze, nie było podchwytliwych pytań, ale w dwóch miałem live coding
jedno z zadań było to:
https://www.geeksforgeeks.org/check-for-balanced-parentheses-in-an-expression/
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@IronHeisenberg1939: przygotuj sobie odpowiedzi po angielsku na najpopularniejsze pytania które można spotkać na rekrutacji. Czyli
1. Opowiedz o sobie
2. Opowiedz o czymś z czego jesteś dumny
3. Jakiś duży problem i jak wszystko się skończyło
Itp
No i nie przejmuj się, jak coś nie pójdzie to kolejnym razem będziesz mądrzejszy, firm zagranicznych jest od groma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IronHeisenberg1939: z ciekawości jaka firma (albo skąd?) Bo też ostatnio miałem rozmowę z pewną zagraniczna. pytania bardzo podobne jak w polskich, tylko wiadomo, trzeba odpowiadać po angielsku, zrozumieć co pytający ma na myśli i wyjaśnić używając na tyle prostych słów, żeby tez zrozumiał.
@IronHeisenberg1939: jeżeli to rekrutacja przez polski outsource, to standardem w branży jest że taki klient zgnoi cię na interview jak żaden inny :) próbując leczyć swoje kompleksy wywołane tym, że płaci za ciebie 2x tyle ile masz zarabiać

a jeśli chodzi o normalne rekrutacje zagraniczne, to jak już dostane interview, to mega rzadko spotykam się z dziwnymi sytuacjami i raczej na luziku