Wpis z mikrobloga

Mirki co byście zrobili w mojej sytuacji, mam czas na ostateczną decyzję do 5 października, dostałem sie na studia i do Krakowa i do Lublina odpowiednio na Uek i na Umcs na FIR, i nie wiem na co sie zdecydować.Lublin totalnie mi się nie podoba, nie ma tam za bardzo dobrych perspektyw, trzeba i tak bedzie z czasem pewnie uciekac stamtad i zaczynac znowu od nowa pewnie w Warszawie jak sie na niego zdecyduje, ale za to studiuje tam moja dziewczyna, i sa jacys znajomi plus do domu mam 1h. Kraków sam w sobie mi sie podoba ma na pewno duzo wiecej do zaoferowania pod kazdym wzgledem niz Lublin, uczelnia też lepiej wypada we wszystkich rankingach, ale tam nie nie znam nikogo od domu mam 4h, do Lublina zeby dojechać do dziewczyny pociagiem to nawet pod 5 podchodzi.Nie miałbym problemu z wyborem gdyby nie zabrakło mi 1pkt z matur na dostanie sie na UW, wtedy wybralbym bez zastanawiania Warszawe i po prostu do dziewczyny mogłbym sobie latac praktycznie kiedy by mi sie podobało, transport do domu tez byłby lepszy gdyz Warszawa jest popularnym kierunkiem akurat z moich stron, a z Krakowem juz tak pieknie nie jest, pod tym względem. Ewentualnie może orientujecie się czy jakbym napisał odwołanie od decyzji na UW to ma to jakies szanse powodzenia? Najprawdopodobniej byłem ostatni według rankingu ktory sie nie dostał i nie chce mi sie wierzyć że nikt nie zrezygnował/zrezygnuje z tych studiów i wtedy mogłbym wskoczyc na miejsce takiej osoby.Na napisanie odwołania mam jeszcze czas maksymalnie do środy.

#studbaza #matura #uw #umcs #uek #studia #fir
  • 8
@Patryk825: z tymi czasami to chyba mocno pojechałeś, bo Krk-Wawa to ma 3h, a z Lublina masz bliżej do Wawy niż z Krk, to raz.
2. Idź tam gdzie czujesz że to co będziesz studiował jest ci bliższe twojemu zainteresowaniu/ czujesz że to jest to.
3. Lublin masz bliżej wiec studiuj pierwszy rok tam w międzyczasie się dowiadując czy na UW ktoś odszedł i wtedy tam wskocz ;)
o wincej rad
@Patryk825: studiowałam fir na umcs, a na magisterkę przeniosłam się na inna uczelnie (tez ekonomiczna) i z perspektywy czasu uważam ze umcs był lepsza uczelnia która serio ma dużo do zaoferowania. Zawsze możesz pójść teraz na umcs a za rok się przenieść do Warszawy skoro i tak według Ciebie Warszawa>Kraków
@merti: Jestem z okolic Zamościa, także dojazd do Wawki mi wychodzi 3h a do Krakowa 4h, a ten dojazd z Lublina do Krakowa pociagiem to tak niestety wychodzi ze prawie 5h zajmuje, co innego blabla, ale sprawdzalem w praktyce i az tak czesto nie jezdza.
@Patryk825: rozważ czy będzie ci się chciało przenieść do Krk. Tak jak pisałem masz uczelnię pod nosem, zacznij, a w przeciągu roku kukaj na UW czy zwolniło się miejsce ;) Ale mnie by tam nie chciało się tułać i poszedł bym do tego co mam pod nosem ;) Wybrałem K-ce zamiast Gliwic :)