Wpis z mikrobloga

Właśnie przeczytałem wpis o #antynatalizm i #childfree i mam pytanie do zwolenników tego stylu życia. Jak wyobraźcie sobie świat za 30-40 lat, gdyby dziś wszyscy ludzie na świecie postanowili nie mieć więcej dzieci? Jak będzie wyglądał świat za 60 lat na którym najmłodszy człowiek na ziemi będzie emerytem?
Nikt nam nie poda szklanki wody na starość nie dlatego, że nie będziemy mieli dzieci, ale dlatego że nie będziemy mieli ani wody, ani szklanki. Jeśli nie będzie zastępowalności pokoleń, nie będzie ludzi do pracy i posypie się wszystko. Nie będzie młodych lekarzy, śmieciarzy, rolników, pielęgniarzy, inżynierów, pracowników produkcji. Nie będzie nikogo ani niczego. Nie będziemy mieli co jeść, nie będziemy mieli podstawowych towarów, nie będzie miał się nami kto opiekować na starość, bo nie będzie ludzi, tak po prostu.
  • 28
ale dlatego że nie będziemy mieli ani wody, ani szklanki.


@goodOldSaracen: A to nagle woda i szklanki czy inne pojemniki znikną jeżeli nie będą rodzić się dzieci? Istnieją studnie, rzeki, strumyki a wiele z naczyń przetrwa jeszcze dekady.

Nie będziemy mieli co jeść, nie będziemy mieli podstawowych towarów


Pytanie na poważnie: mieszkasz całe życie w mieście?

nie będzie miał się nami kto opiekować na starość, bo nie będzie ludzi, tak po
@Antybristler uprawiałbys, dopóki mialbyś siłę to robić, potem możesz poprosić sprawniejszego sąsiada o pomoc, ale i on się zestarzeje i nie będzie w stanie tego robić. A potem co? Śmierć głodowa? Jeśli przegapisz moment w którym będziesz jeszcze w stanie się powiesić, to zostaje tylko to...
@LPSzycha Tak, mieszkam całe życie w mieście. Moi dziadkowie przeprowadzili się do miasta ze wsi wraz z moją mamą, a gospodarstwo zostawili mojemu wujkowi, gdy już nie byli w stanie ogarnąć roli i hodowli. Dopiero później się urodziłem.
@goodOldSaracen: Widać to w pierwszym twoim poście i to bardzo.

A potem co? Śmierć głodowa? Jeśli przegapisz moment w którym będziesz jeszcze w stanie się powiesić, to zostaje tylko to...


O ile nie zamkniesz się na 4 spusty to prędzej zostaniesz zjedzony przez zwierzęta.

A jak ludzie znikną, to albo pojawi się nowy gatunek, albo któryś z obecnych ewoluuje. Albo w planetę #!$%@? wielki meteoryt niszcząc życie na planecie, kto wie.
@goodOldSaracen: Mogę Ci podpowiedzieć żebyś poczytał wikipedię i wyszukiwał artykuły w google, głównie dlatego że musiałbym poświęcić masę czasu na coś co zostało już opisane przez ludzi dużo mądrzejszych ode mnie w temacie. "Historia agrokultury" oraz "pozyskiwanie złóż" powinny być dobrymi słowami kluczowymi na start.

Może by też było warto przejechać się do rodziny na wieś (o ile jest taka możliwość) aby pokazali Ci też jak to wygląda od strony praktycznej.
@LPSzycha odwiedzamy się i wiem, że na gospodarstwie prędzej czy później zawsze dojdzie do sytuacji, gdy potrzebujesz siły fizycznej lub będziesz uzależniony od pracy innych. Nawet jak masz kołowrót do wyciągania wody ze studni i wyciąga się ją lekko, to co zrobisz jak coś się coś w nim zepsuje, np. zerwie lina?
Jak ogrzejesz sobie dom zimą? Węgla nie będzie, drewna sobie nie narąbiesz. Istnieją bezobsługowe źródła energii (np. panele PV, którymi