Wpis z mikrobloga

Przecież z tej wyszukiwarki się już właściwie nie da korzystać jak jesteś zalogowany. FB z tego co widzę poszedł tą samą drogą. Ktoś tam w Dolinie Krzemowej chyba mocno przedawkował psychodeliki i wpadł na pomysł, że jak zaczniemy polecac ludzim treści z dupy to zaczną w nie częściej klikać. Mnie namówili na zmianę na #duckduckgo i wyłączenie trackowania w każdej możliwej postaci. (choć do tej pory miałem to zupełnie w dupie w myśl zasady że moje dane są nikomu niepotrzebne) Internet wygląda od razu lepiej a wyszukiwarka podaje to co chcę wyszukać a nie to co super zaawansowane AI myśli że mi się spodoba. No jak ktoś myśli, że niedługo roboty zastąpią nasze prace, to mają jeszcze bardzo długą drogę do przebycia.

#google #nwo #technologia #youtube #zalesie #facebook #programista15k
amstaf01 - Przecież z tej wyszukiwarki się już właściwie nie da korzystać jak jesteś ...

źródło: comment_1664561826OJb1xYKDMVnGDSz6jH5T3v.jpg

Pobierz
  • 6
@asd1asd: Ja rozumiem wrzucenie jednego, dwóch wyników rekomendowanych. Ale przecież to #!$%@? sa zupełnie dwa różne źródła informacji zaprezentowane pod tym samym hasłem. Teraz wyobraźcie sobie kogoś starszego albo nawet nie. Kogoś normalnego, tylko nie mającego pojęcia o tych algorytmach od środka (nie każdy robi za #programista15k). Człowiek dostaje dwa różne strumienie informacji. To jest przerażające.