Wpis z mikrobloga

Dzisiaj po wejściu na wagę załamałem się. Kolejny tydzień ścisłej diety, wbijania wszystkiego co jem do aplikacji fitatu, ale efektem jest wzrost wagi o 2 kg od poprzedniego tygodnia. Mam wrażenie jakbym już był skazany na otyłość z którą nie mogę sobie poradzić. Męczy to strasznie psychicznie. Mam ochotę nażreć się słodyczy skoro dieta i tak nic nie zmienia.

Podsumowanie #3 tygodnia odchudzania
Zacząłem 9.09.2022 z wagą 96 kg, wskaźnikiem BMI 30.99 co dawało mi I stopień otyłości
Dzisiaj mam 95 kg (wzrost o 2 kg od ostatniego tygodnia 93 kg)
BMI sprawdzam na https://bmi-online.pl/
#odchudzanie #chudnijzwykopem #dieta
  • 25
@wrzesnioweWykopy: niemożliwe, że jesz tyle kalorii i tyjesz... Może to woda? Ważysz się zawsze rano na czczo? Idealnie byloby po wypróżnieniu, ale to wiadomo że nie zawsze rano da radę. Moja znajoma dwuboistka, która trzyma wagę przez cały czas, sugeruje by wyciągac średnią z 7 dni do tyłu zamiast patrzeć dzień po dniu. Dodatkowo zwróć uwagę czy nie używasz nieświadomie jakichś tłuszczy. Okropną pułapką są zalane oliwą sałatki. Niby zdrowe, ale
codziennie 10 min ćwiczeń


@wrzesnioweWykopy: no to masz odpowiedź xD
Każdy chciałby siedzieć i się patrzeć jak chudnie, ale to tak nie działa. Masz #!$%@?ć! Bo inaczej na samej diecie może i z wagi zejdziesz, ale staniesz się skinnyfatem czyli 20cm w bicepsie i odstający tłuszcz na brzuchu xD - czyli najgorszy rodzaj sylwetki. Ty masz zrobić sobie masę mięśniową, żeby dobrze wyglądać od siedzenia to Ty fajnej sylwetki miał nie
@wrzesnioweWykopy: wartości podawane przez fitatu nigdy mi się nie zgadzały. Przy twojej wadze i aktywności Twoje zapotrzebowanie to 2200, max 2300 kcal. Spaceruj jak najwięcej, z kaloriami zejdź max do 2000, bo inaczej się zagłodzisz. Taka codzienna, lekka aktywność spala więcej kalorii niż przeciętny trening. A w 10 minut to spalisz raczej nie więcej niż 100kcal.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wrzesnioweWykopy: absolutnie tak nie schudniesz, max to utrzymanie wagi.

Proponuję zejść z kaloriami do 1900kcal, zamienić 10 minut ćwiczeń na 30-40 minut spaceru dziennie.

Druga sprawa to możliwe, że od 9.09 wpadłeś w plateau, więc absolutnie nie poddawaj się, wyczekaj jeszcze 1-3 tygodnie i zobaczysz, że będzie schodzić.
@wrzesnioweWykopy: Fitatu ogromnie zawyża kalorie, wg tej aplikacji ja, żebym chudł 0,5 kg na tydzień, powinienem jeść 1800 kcal, a to dla mnie jest prawie że zero kaloryczne. Oblicz sobie zapotrzebowanie na jakimś kalkulatorze w internecie, np. Fatcalc, który wg mnie dobrze liczy (sam go stosuję i się sprawdził), i wpisz tę wartość w Fitatu ręcznie, bo ta aplikacja ma jakiś #!$%@? algorytm do obliczania kalorii.