Wpis z mikrobloga

@Alutsiv: Jak dużo jeździsz to lepiej mieć letnie na alu i zimowe na stalowych. Podnośnik, klucz i sam sobie wymienisz. Na wymianach zużytych opon i tak nie zaoszczędzisz. Opony całoroczne szybciej się zużywają albo mają gorszą przyczepność czy też większy hałas. Do tego dochodzi cena, więc balansujesz pomiędzy tymi 4 parametrami. Przy małych przebiegach całoroczne jak najbardziej, bo guma ma też swoją żywotność i parcieje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alutsiv: Podepnę się pod temat, kupiłem Navigator 3 nowe, będę zakładał, autko to Laguna 2 1.6 jazda do pracy po mieście i czasami gdzieś za miasto, 1000km miesięcznie, beda się spisywać?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alutsiv: Ja nie używam, ale kolega robi rocznie ok. 70 kkm i jeździ na całorocznych, chociaż pewnie z najwyższej półki. Wcześniej jeździł Audi Q7, teraz S8. Czyli do Bardzo drogich samochodów też się nadają :)
@Alutsiv: a u mnie 2 sprawy:

1 - pamiętam rozmowę z koleżką nt. opon całorocznych / zimowych, oraz pewien dzień, kiedy spadło więcej niż 5cm śniegu - ja odśnieżyłem samochód i wyjechałem z "parkingu" (w sensie kawałek nieużywanej ziemi pod blokiem), a on ledwo wyjechał przez ten nieubity, świeży śnieg
2 - ruszam spod świateł jak człowiek i jadę zimą po błotku / śniegu prawym pasem po mieście 50km/h, a na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Alutsiv: Od późnego lata założyłem Goodyear Vector Gen3. Na razie jestem zadowolony, po zimie będę wiedział czy warte a mieszkam 30 km na południe od Krakowa.
@Alutsiv miałem Goodyear 4 seasons przez trzy lata służyły super, teraz na drugie auto założyłem Michelin Crossclimate 2 i jest elegancko, opona całoroczna tylko klasy premium, bo są ciche. Ja nie miałem gdzie trzymać, dlatego skusiłem się i uważam że to super sprawa. Trzeba tylko sprawdzać ciśnienie co jakiś czas i zazwyczaj przy wymianie oleju wyważam.
Mam nokiany season proof od niedawna, trzymają się drogi na sucho jak i na deszczu, Skoda Rapid spaceback 2014, 15". Czekam na zimę i ocenię dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Alutsiv: jak ma być cenowo i jakościowo rozsądnie to nexen nblue 4 seasons. Jak ktoś pisał wyżej, jak nie mieszkasz w górach i głównie miasto to nie ma się co zastanawiać. Niedawno kupiłem te opony do głównego auta po jakimś tam researchu.