Wpis z mikrobloga

Kolejny update z domowej hodowli grzybków. Poprzedni wpis tutaj.

Po poprzednim wpisie postanowiłam odpalić grzejniki i jak temperatura w pokoju skoczyła do 22,5 to grzybki mocno przyspieszyły i po dwóch dniach już zbierałam. Aktualnie mam 75g suchych i następne suszą się na grzejniku. Nadal rosną następne, więc spodziewam się, że ogólnie zbiorę ok 120-150g czyli dla mnie wystarczająco na całą zimę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Miałam bardzo dużo grzybków rosnących przy krawędziach, bardzo upierdliwych do zebrania. Sporo wyrzuciłam, bo wydawały się podejrzane (pewnie były ok, ale nie zależało mi na ilości więc każdy śliski w dotyku leciał do kosza). Sporo chyba też rośnie u dołu pudełek :/

Małe podsumowanie:
Wydatki: ok 250zł (ale zostało mi wystarczająco wermikulitu, kokosa i gipsu na następny rzut). Następne podejście pewnie zamknie się w 150zł (leniwa jestem, wiec będę kupować bagi z ziarnem i gotowe strzykawki), bo zostało mi dużo alko do dezynfekcji, materiały do substratu + pudełka, które są jednorazowym wydatkiem.

Zbiór: na razie 75g suchych, prawdopodobnie zamknie się w 120-150g.

Wysiłek: łącznie parę godzin

Wnioski na przyszłość: muszę coś poczytać jak ograniczyć side piny, bo mnie #!$%@? strzela ilekroć mam je wygrzebywać potem + chyba kupię jakieś maty grzewcze w przyszłości, bo podwyższenie temp o 2 stopnie bardzo przyspieszyło proces.

Wołam tych co wydawali sie zainteresowani poprzednim wpisem
@TakiSeLogin @maQus @Jakis_Leszek @Multiwitamina-_ @panzmarszrutkiwbiszkeku @Z_dupy_strzelec, @TheDamex @GolompDworcowy @miszynreddot @he_cat @extraordinary_seaman @Zapaczony @Aqvis @mal_content @Moto_Moto @NieUmiem @Kuweta35 @tylkoocosspytam @horrendous @fiddle @PlonacaZyrafa

#narkotykizawszespoko #psylocybina
  • 14
  • Odpowiedz
@Patrycja89: Dobra, jestem kretynem i to podwójnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po pierwsze powinno być "wysuszyłaś", a po drugie własna plantacja, a nie growkit (bo właśnie z nich jest 300-400) :) Tak trzymać, piękna sprawa, a z tą temperaturą to ja wcześniej pisałem :) Ogólnie optimum to jakies 25 stopni, wtedy rosną jak popieprzone. Wrzuć wszystko w duże pudło i włóż matę do środka+termometr, wyjdzie idealnie.
  • Odpowiedz