Wpis z mikrobloga

@RamtamtamSi: Cukinia posolona, wyciśnięta z wody, ser favita, (jak nie macie to może być feta :D), duży pęczek pietruszki, jajko, żółtko, mąka, pieprz. Całą cukinię ścierasz na tarce o grubych oczkach, solisz łyżkę mieszasz, wrzucasz na durszlak, idziesz sobie na min. 1,5 godziny.
Po powrocie wyciskasz w rękach, mieszasz z serem favita (jak nie masz może być ew. feta :P) i dużym pęczkiem pietruszki zielonej. Do całości daj 1 całe jajko
@qdlatyxes: Da się bez mąki, tylko trzeba konkretnie odsączyć. Cukinie ścierasz, później gazą odsączasz, tylko trzeba pamiętać że proporcje się zmieniają, bo masz jakieś 1/4 pierwotnej masy. Ja akurat robiłem z parmezanem, a nie fetą. Da się to zrobić z piekarniku, bez smażenia.
DW: @arinkao
@arinkao: Czy może organizyjesz kursy robienia plackòw z cukinii? Chyba muszę się zapisać bo poniosłem porażkę. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Musiałem dostać jakąś szatańską cukinię bo tam nic nie działało. One się nie chciały usmażyć. (,)
@MMARS: Nie poddawaj sie. Muszę kiedyś zrobić przepis krok po kroku, pokazać jak wygląda ten farsz.
Przede wszystkim cukinia musi być mocno wyciśnięta, trzeba też dodać mąki, nałożyć sporą łyżkę na rozgrzany olej i porządnie smażyć, dość długo. Pierwszy placek może sie nie udać.