Wpis z mikrobloga

Nie mam na to dowodów w postaci geolokalizacji, ale mam wrażenie, że Rosjanie mają pewne sukcesy w spłyceniu klina, jakim próbowali Ukraińcy rozciąć rosyjskie wojska pod Chersoniem

Sugeruję się tym, że u Rosjan pojawiło się trochę zdjęć palonego ukraińskiego sprzętu (i trupy, dlatego nie dodaję).

Za jakiś czas zobaczymy, ale wydaje się, że pod Chersoniem mamy krwawy pat.

#aryoconcent #wojna #rosja #donbaswar #ukraina
https://zrzutka.pl/vadmsb - drony dla ukraińskiej armii
https://buycoffee.to/_234_2S - wesprzyj moje hobby
Aryo - Nie mam na to dowodów w postaci geolokalizacji, ale mam wrażenie, że Rosjanie ...

źródło: comment_1664398001N7QUFvvmGQId8FqSHmZcpy.jpg

Pobierz
  • 33
@Aryo: ogólnie ta cała kontrofensywa na kierunku Chersońskim to ogromna porażka, chociaż tyle że na kierunku Charkowskim kontrofensywa poszła w ludzi z mobilizacji z Donbasu, którzy #!$%@? od razu xD

A kierunek Charkowski w porównaniu do Chersońskiego, ma bardzo małe znaczenia dla dalszego przebiegu wojny ale mało kto o tym mówi. AFU oddałoby cały Donbas i nie tylko aby zabezpieczyć dostęp do morza.
@Noiceno: kierunek charkowski ma bardzo duże znaczenie. Choćby po to żeby ruscy nie podciągnęli szybko nowych sił pod Charków który już sam w sobie sporo znaczy. Ukraińcy uderzają tam gdzie jest miękko i tak trzeba robić w przeciwieństwie do rosjan nie atakują na pałę unikając katastrofalnych strat sprzętu i ludzi jakie widać było u rosjan kiedy szli w ofensywie. W Chersoń uderzą kiedy będą mieli przewagę. Czy ją wywalczą? Wydaje mi
@Noiceno: gdzie ukraińcy ponieśli "ogromne" straty na kierunku Chersońskim? Mówisz że to ogromna porażka a ruscy poza rozwaleniem kilkunastu T-72, BMP i ciężarówek przez dwa tygodnie nie mogą się pochwalić nawet ułamkiem udokumentowanych strat zadanych przeciwnikowi jakie napływają od ukraińców. Gdzie jest ogromna porażka? Wytłumacz tą ogromną porażkę i przedstaw dane na poparcie tej tezy.
@Aryo: Tam pod Chersoniem jest strasznie trudny rejon do odbijania - płaski jak stół teren, na którym każdy pojazd widać z kilometrów, a jednocześnie gęsta sieć kanałów irygacyjnych, które w mig można przerabiać na okopy.
Może jednak lepiej rozwalać prowizoryczne mosty i barki z zaopatrzeniem, jednocześnie regularnie testując małymi wypadami, czy gdzieś się ruska linia nie sypie.
@Aryo: bezimenne miało być zdobyte przez ruskich tydzień temu,dzisiaj rano było na liście ostrzelanych ukraińskich pozycji. Stoją tam sobie. Spokojnie. ruskich logistyka tego miejsca sporo kosztuje
nie wiem czy wiesz ale AFU dużo by dało aby #!$%@?ć te zgraje za Dniepr. A tak mają przyczółek z którego wcześniej czy później będą mogli wyprowadzić uderzenie na Mikołajów a dalej Odesse.


@Noiceno: @M0nty: Przecież on tutaj ma rację. Charków jest równie ważny (politycznie), ale dla Ukrainy szybka utrata Chersonia na początku wojny to była ogromna porażka, natomiast odcięcie Ukrainy od morza to jeden z najważniejszych celów Rosjan.