Wpis z mikrobloga

Nie mam na to dowodów w postaci geolokalizacji, ale mam wrażenie, że Rosjanie mają pewne sukcesy w spłyceniu klina, jakim próbowali Ukraińcy rozciąć rosyjskie wojska pod Chersoniem

Sugeruję się tym, że u Rosjan pojawiło się trochę zdjęć palonego ukraińskiego sprzętu (i trupy, dlatego nie dodaję).

Za jakiś czas zobaczymy, ale wydaje się, że pod Chersoniem mamy krwawy pat.

#aryoconcent #wojna #rosja #donbaswar #ukraina
https://zrzutka.pl/vadmsb - drony dla ukraińskiej armii
https://buycoffee.to/_234_2S - wesprzyj moje hobby
Aryo - Nie mam na to dowodów w postaci geolokalizacji, ale mam wrażenie, że Rosjanie ...

źródło: comment_1664398001N7QUFvvmGQId8FqSHmZcpy.jpg

Pobierz
  • 33
  • Odpowiedz
@Aryo: Dwa dni temu w runecie chwalili się zabiciem 500 "ukronazistów" w tym rejonie. Pomijając, że liczby zapewne mocno przesadzone, to jednak myślałem, że to kontropropaganda na podniesieniu ducha po porażkach wokół Limania, ale może...
  • Odpowiedz
@Aryo: ogólnie ta cała kontrofensywa na kierunku Chersońskim to ogromna porażka, chociaż tyle że na kierunku Charkowskim kontrofensywa poszła w ludzi z mobilizacji z Donbasu, którzy #!$%@? od razu xD

A kierunek Charkowski w porównaniu do Chersońskiego, ma bardzo małe znaczenia dla dalszego przebiegu wojny ale mało kto o tym mówi. AFU oddałoby cały Donbas i nie tylko aby zabezpieczyć dostęp do morza.
  • Odpowiedz
@Noiceno: kierunek charkowski ma bardzo duże znaczenie. Choćby po to żeby ruscy nie podciągnęli szybko nowych sił pod Charków który już sam w sobie sporo znaczy. Ukraińcy uderzają tam gdzie jest miękko i tak trzeba robić w przeciwieństwie do rosjan nie atakują na pałę unikając katastrofalnych strat sprzętu i ludzi jakie widać było u rosjan kiedy szli w ofensywie. W Chersoń uderzą kiedy będą mieli przewagę. Czy ją wywalczą? Wydaje mi
  • Odpowiedz
@Cocainedm: nie wiem czy wiesz ale AFU dużo by dało aby #!$%@?ć te zgraje za Dniepr. A tak mają przyczółek z którego wcześniej czy później będą mogli wyprowadzić uderzenie na Mikołajów a dalej Odesse.
  • Odpowiedz
@Noiceno: xD przelewy musiała znowu przyjść, bo znowu dzialasz. Dowolne #!$%@? dolne zdobyte przez orków ma ogromne znaczenie, a setki kilometrów kwadratowych zdobytych przez Ukraine nie maja żadnego znaczenia. Dlatego 3 miesiące temu, jak orki zdobywały te tereny to tłumaczyłeś nam jak one są wazne
  • Odpowiedz
@Noiceno: gdzie ukraińcy ponieśli "ogromne" straty na kierunku Chersońskim? Mówisz że to ogromna porażka a ruscy poza rozwaleniem kilkunastu T-72, BMP i ciężarówek przez dwa tygodnie nie mogą się pochwalić nawet ułamkiem udokumentowanych strat zadanych przeciwnikowi jakie napływają od ukraińców. Gdzie jest ogromna porażka? Wytłumacz tą ogromną porażkę i przedstaw dane na poparcie tej tezy.
  • Odpowiedz
@Aryo: ja już o likwidacji wybrzuszenia czytałem chyba tydzień temu. Ale ciągle wydaje mi się że przy obecnej sytuacji zaopatrzeniowej jednostki rosyjskie zostaną tam prędzej czy później zdziesiątkowane.
  • Odpowiedz
@Aryo: Tam pod Chersoniem jest strasznie trudny rejon do odbijania - płaski jak stół teren, na którym każdy pojazd widać z kilometrów, a jednocześnie gęsta sieć kanałów irygacyjnych, które w mig można przerabiać na okopy.
Może jednak lepiej rozwalać prowizoryczne mosty i barki z zaopatrzeniem, jednocześnie regularnie testując małymi wypadami, czy gdzieś się ruska linia nie sypie.
  • Odpowiedz
@lublinmk: moich zgłoszeń na tego ułomnego trolla poszło już pierdylion, ale ofc wszystkie Nieprawidłowe. Ciekawe ile zgłoszeń jest rzeczywiście rozpatrywanych a ile od razu odjebywanych przez bota przez słowa klucze
  • Odpowiedz
@Aryo: bezimenne miało być zdobyte przez ruskich tydzień temu,dzisiaj rano było na liście ostrzelanych ukraińskich pozycji. Stoją tam sobie. Spokojnie. ruskich logistyka tego miejsca sporo kosztuje
  • Odpowiedz
nie wiem czy wiesz ale AFU dużo by dało aby #!$%@?ć te zgraje za Dniepr. A tak mają przyczółek z którego wcześniej czy później będą mogli wyprowadzić uderzenie na Mikołajów a dalej Odesse.


@Noiceno: @M0nty: Przecież on tutaj ma rację. Charków jest równie ważny (politycznie), ale dla Ukrainy szybka utrata Chersonia na początku wojny to była ogromna porażka, natomiast odcięcie Ukrainy od morza to jeden z najważniejszych celów Rosjan.
  • Odpowiedz