Wpis z mikrobloga

@SlepyBazant: a z tym przechowywaniem to faktycznie trzeba tego bardzo pilnować? Czy po prostu wystarczy nie trzymać ich na parapecie żeby zapach nie stracił na jakości xD Bo sam mam problem ze znalezieniem dobrego miejsca do przechowywania i się zastanawiam co z tym fantem zrobić...
@SlepyBazant: perfumy wietrzeją, oraz się utleniają niektóre składniki więc akurat to prawda że im starsze tym gorsze, wszystko zależy od składu, przechowywania itd. zwykle producent deklaruje 24/36 miesięcy po otwarciu flakonu jako data ważności (bo takie są wymogi żeby podać na kosmetykach) - także jest dużo czynników ale trzymanie jakiś perfum po 10-15 lat może je ostro skrzywić
@SlepyBazant: Właśnie czytałem o wilgotności, słońcu i wahaniach temperatur. Aktualnie trzymam w łazience w szafce i zastanawiam się gdzie bym mógł to przenieść, ale jeszcze nic nie wykminiłem.
@KjatanSveisson Mam Fleur du Male prawdopodobnie z roku 2006 (batch NWW03), w otwarciu czuć intensywny smród jakby plastiku, na szczęscie trwa klika minut potem pachnie dobrze aczkolwiek porównując z odlewką z nowszego batcha jest wyczuwalna różnica.
@pionas1337: dobra, przekonałeś mnie. Od 2 tygodni się do tego zabierałem, ale w końcu przewaliłem połowę szafy i udało się wygospodarować 1 półkę na perfumy ( ͡° ͜ʖ ͡°) W szafce w łazience było wygodniej, ale nie ma co ryzykować :)