Wpis z mikrobloga

Policjanci otrzymali nagranie z kamerki samochodowej, ustalili kto kierował autem i w konsekwencji sprawa trafiła do sądu. Ten skazał mężczyznę na grzywnę w wysokości 8000 złotych oraz przez rok zakazał mu kierowania wszelkimi pojazdami. Sytuacja miała miejsce przed zaostrzeniem taryfikatora (30 lipca 2022).
#polskiedrogi #prawojazdy #motoryzacja
Pobierz dashcambandit - Policjanci otrzymali nagranie z kamerki samochodowej, ustalili kto ki...
źródło: comment_1664371715CjxJuYVlhLSFw0MtB6RPca.gif
  • 233
@imargam_2137: Ja chodzę jak trzeba. A co do zgłaszania nie bawię się w latanie z miarką czy fotografowanie jak ktoś stanie 5cm za linią ale jeżeli widzę auto na trawniku, albo zaparkowane na przejściu dla pieszych to zgłaszam. Niszczenie infrastruktury i stwarzanie niebezpieczeństwa to coś czego nie wolno ignorować.
raczej po waszych wpisach nie przypuszczam, by wasze iq (łącznie) przekraczało 40, więc szkoda na was klawiatury ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@francoisinho: o mój boże przepraszam xD dawaj więcej fikołków hipokryto
@Szalom: ale czemu zakładasz jakieś przyjezdne gruzy? domyślam się, że jesteś jakimś eko świrem i jeździsz rowerem, idziesz pieszo albo MPK żeby w obrębie własnego miasta tylko nie jeździć samochodem? XD ja bez samochodu nie wyobrażam sobie życia bo to nie XIX wiek. A skoro mnie doją i płacę za to że samochodu używam to będę używać i koło #!$%@? mi lata że to samo mogę załatwić rowerem albo idąc pieszo,
@francoisinho: Fakt, że kompletnie nie mozesz sobie wyobrazić, że ktoś potrafi jeździć zgodnie z przepisami, mówi tylko o twoim stylu jazdy.

Z twoich wiadomości wynika, że uważasz wyprzedzanie w terenie zabudowanym, na przejściu dla pieszych z prędkością ponad 100 km/h, za coś oczywistego i w pełni uzasadnionego. Przecież nikomu nic się nie stało, te durne ograniczenia istnieją tylko po to, by zarabiać na zwykłych kierowcach, a w ogóle to powinni do
@thecakeisalie: ok, skoro mówi tak jakiś ćwierć-inteligentny oskarek twojego pokroju to już się za to biorę.


@Bryndzel: przeciwnie, napisałem, że zachowanie z filmiku jest naganne, ale większość konfidentów wysyła takie filmiki z własnych kompleksów.

Co do pytania - nie muszą być to moi bliski, by było to oburzające. Ale tutaj totalnie nic się nie stało.
@francoisinho: gościu nie wiem co sprawia, że jesteś tak sfrustrowany ale ochłoń. Widzisz samochód który stoi na prawym pasie przed przejściem dla pieszych? Po prostu zwalniasz, oceniasz sytuacje - może debil postanowił tak zaparkować a może nie, fakt jest taki, ze jak kogoś rozjedziesz to będzie Twoja wina.

I wiem wiem, wszystko widzisz - np. inwalide na wózku którego nijak byłoby sposób dostrzec zza stojącego auta. Ale do tego trzeba mieć
@nappy: Święty nie jestem ale staram się żyć tak żeby nikogo nie zabić ani nie narazić na utratę zdrowia ( ͡° ͜ʖ ͡°) a jak widzę niebezpieczna sytuacje to dzwonię na 997. A w niedziele do kościoła. A po kościele strzelnica, wiadomo
@nappy: frustracja do domena hipokrytów z kamerą, którzy w swojej konfidencji znajdują ukojenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem czy potrafisz jeździć samochodem, więc wyjaśnię ci kilka aspektów, których zdajesz się nie zauważać.

1) Samochód nie hamuje w miejscu (nawet rower nie hamuje w miejscu)
2) jezdnia jest jednokierunkowa, oba pasy służą do jazdy w jednym kierunku, co podnosi bezpieczeństwo na tej trasie
3) przed wejściem na
@Dolan: a myślałeś żeby wstąpić do patrolu obywatelskiego? byś tam kolegom pokazał glocka czy walthera i byście razem sprawdzali czyj pies #!$%@? klatkę i kto rzuca kiepy z balkonu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@imargam_2137: ale ty rozumiesz że w nieswojej dzielnicy nieswoim mieście się rządzisz? nawet tego nie potrafisz tego skumać? miłego dostawania mandatów, ja mam to w dupie, nie odpowiedziałeś mi na moje pytania ani zarzuty, tylko krążysz wokół tego że ci się należy, spadaj na bambus

to nie xix wiek więc nie budujmy parków, żyjmy na parkingach i w korkach i spędzajmy w samochodzie nawet 1/4 życia jak amerykanie, to jest przyszłość
@francoisinho:
1) dlatego mamy ograniczenia prędkości i przepisy mówiące o zachowaniu ostrożności w miejscach jak przejścia dla pieszych

2) w jaki sposób 2 pasy podnoszą bezpieczeństwo *pieszych* (mówimy ciągle o akcji na przejściu dla pieszych) i w ogóle co to ma do rzeczy?

3) oczywiście, że tak ale nadal - co to ma do rzeczy? Inne auto ich przepuszcza, to jest fakt który widzisz na filmiku.

ps. gdybyś się jeszcze tej