Wpis z mikrobloga

#allegro #allegrolokalnie #oszukujo
Wystawiłem na Allegro Lokalnie przedmiot o wartości ~700zł, licytacja szła normalnie aż do dzisiaj gdy zobaczyłem że ktoś zalicytował 100 000zł. Napisałem do allegro o usunięcie tej oferty z licytacji, dowiedziałem się że:
- użytkownik który to zrobił jest już zablokowany
- mimo to nie ma możliwości usunięcia jego oferty XD
Muszę teraz czekać do końca licytacji + 5 dni bo taki jest czas oczekiwania na wpłatę od kupującego i albo będę bogaty, a allegro wzbogaci się o 4900zł prowizji, albo będę w dupę 2 tygodnie + 8,90 za wyróżnienie aukcji.
@allegro_pl gratuluję wprowadzenia Allegro Lokalnie, świetna robota!
Mumar - #allegro #allegrolokalnie #oszukujo
Wystawiłem na Allegro Lokalnie przedmiot...

źródło: comment_1664361608zTkDmyc2eUcTIvUSiGFcJK.jpg

Pobierz
  • 22
@Mumar: Każdemu konsultantowi musisz wytłumaczyć w czym problem i czego oczekujesz. Oni tam lecą na ilość. Pyk, pyk, [enter], następny.

Skoro on nie może to musisz go poprosić o przekazanie sprawy komuś kto może. Sami na to nie wpadną.
@Nemayu: Szukałem, w Allegro Lokalnie nie ma takiej możliwości, nawet nie wiesz kto licytuje, chyba że sam do Ciebie napisze.
Próbowałem taktyki na wymęczenie, ale po piątym konsultancie wymiękłem, jedyne co wynegocjowałem to MOŻE zwrócą mi to 8,90zł za wyróżnienie, plączą się też w zeznaniach czy mogę zakończyć przed czasem i wyjdzie na to samo, czy nie :D ale każdy spójnie twierdzi że nie może usunąć tej oferty
@a665321: konsultant napisał, że anulowana zostanie opłata za sprzedaż przedmiotu (4,9% ceny końcowej) 4900zł w tym wypadku. Tak to z automatu działa, że jak zakończy się licytacja wygraną przez kogoś i kupujący nie prześle pieniędzy to allegro anuluje opłatę za zakończenie aukcji. Natomiast normalnie nie anuluje opłat za wyróżnienie, to jest jednorazowa opłata i czy się sprzeda czy nie to się jej pozbywasz. Opisane w regulaminie Allegro tutaj: https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4#czesc-iv-a-oplaty-w-allegro-lokalnie punkt 2
Wykbrazcie sobie takich konsultantów zamiast moderatorów na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°) takich ze zglaszasz coś, oni nie mają żadnych opcji usunięcia/zmiany a tylko poradzą ci jak korzystać z portalu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja przestaje korzystac z allegro bo monopol
Dla mnie chore to bylo ze aukcja ktora wystawilem z licytacja sama sie aktywowala co tydzien i moglem tylko raz w tyg to wylaczyc xD btw olx lepsze ale ostatnimi czasy straszne problemy z serwerami maja.
@Mumar: Hah, allegro lokalnie to ściek.
Miałem podobną sytuację, tyle że wystawiałem przedmiot chyba z 5 razy i za każdym razem kończyło się tak samo, czyli brak wpłaty i czekaj teraz 5 dni..... W końcu się #!$%@?łem i olałem to dziadostwo, zwane allegro lokalnie.