Wpis z mikrobloga

@Corona_Beerus: Widać że sporo osób z tagu chciało by upadku PLN żeby ratować swoje inwestycje w beton. Mam dla was złą wiadomość. Nieruchy w kraju o upadającej walucie to gówno. Albo bieda, łapówkarstwo, kradzieże i spadek wartości terenów w mieście, albo socjalistyczny rząd #!$%@? jakieś gówno.
Widać że sporo osób z tagu chciało by upadku PLN żeby ratować swoje inwestycje w beton.


@Corona_Beerus: Myślę, że źle interpretujesz wyniki ankiety. Chciałbym upadku betonowego złota, ale jak pytasz "co padnie pierwsze?" to logiczne dla mnie jest, że te niedojeby u władzy prędzej doprowadzą do upadku waluty.
@poncz_ek: Normalnie - korekta rynkowa. Te twoje wyliczenie mozna w dupe wsadzic. Musza nastapic mechanizmy deflacyjne a to sie wiaze ze zwolnieniami i nizszymi stawkami godzinowymi, tanszymi surowcami i oczywiscie mocniejsza waluta. Jakos nie jest problem zeby te rzeczy dzialy sie na innych zagranicznych rynkach a przecież wiadomo ze nikt nie chce mniej zarabiac czy zejsc z marzy. Ale tak wyglada korekta rynkowa.
@Corona_Beerus: No skoro jest zapaść na kredytach, nikt tych mieszkań nie kupuje za nie swoją kasę to chyba stopy zrobiły swoje? Jak podnoszenie stop wyżej ma wpłynąć na ceny, na zmiennych został jaki % osób, ktore przy wzrostach zrobią fikołka i oddadzą mieszkanie za pół ceny czy przez komornika? Kredyty maja spaść do zera? (Obecnie bodajże 80% w dół); może bardziej wam chodzi o kredyty konsumpcyjne czy leasy.
@poncz_ek: Powiedz to Chińczykom, Amerykanom i gdzie tam jeszcze NZ i Australia. Bodajże Szwecja też. Napisz im że im sie obnizanie cen sie nie oplaca bo upadna. Na tym polega kryzys ktory z technicznego widzenia wykresow to zwykla korekta rynkowa. Mozesz jeszcze napisac o obniżeniu podaży bo w PL działa xd.
@poncz_ek: Banka jest na wszystkim wszędzie, a wlasciwie byla bo krypto i SP500 juz w korekcie. Związane to jest z Infinity QE zaczetym po 2008. Poza tym nie musi byc extremum w postaci banki żeby byla korekta. Wystarczy ze jest drogo wzgledem sily nabywczej ktora przez brak kredytow wyparowala.
@poncz_ek: Tak z ze wszystkimi budynkami nabudowanymi przez ostatnio dekadę? Wyparują? Tam ceny nie spadną? Są zadłużeni inwestorzy co posiadają po kilka lub kilkanaście nieruchów skupowanych latami. Tu jest spore miejsce do popisu.