Wpis z mikrobloga

Uprasza się o nie wołanie mnie pod wpisami micka, bo fajansiarz mnie zablokował dawno temu więc i tak nie odpiszę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W mojej ocenie atmosfera na tagu jest obecnie gdzieś na etapie kapitulacji i depresji. Widać to po tym, że nie ma wrzutek optymistycznych dla spadkowiczów informacji z rynku, tylko same wypełniacze: okładanie chochoła, tasowanie się do własnych wpisów, walenie do hipotetycznych stópek na poziomie 15%, fantazje o iskanderach rozwalających polskie bloki i jednocześnie masowo wracających do domu Ukraińcach...

Nowy element to codzienne robienie przez mikiego prof. Tyrowicz symbolicznej patelni. Stary element - codzienne zesranie, że "polaczki nie potrafio inwestować tylko wszystko w te nieruchy pchajo". Poza tym to co zwykle: gdzieś na świecie coś spadło, a to znaczy, że już za 2 tygodnie spadnie u nas.

Depresję i rezygnację spadkowiczów pogłębia sytuacja na GPW, na której część tych inteligentnych inwestorów XXI wieku ulokowała oszczędności zarobione na robieniu tasków i sprintów.

Przed kolejnym posiedzeniem decyzyjnym znowu będzie optymizm i pierdyliard memów z glapą. Potem szczelec z pastim będą się nawzajem przekonywać, że NIKT już nie wierzy w dalsze wzrosty, dopóki ktoś nie zapyta co tak konkretnie i spadło i o ile w porównaniu do wzrostów od początku roku - wtedy się #!$%@?ą. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Raport NBP przeszedł bez większego echa, poza tym, że jak zwykle wykopkom się pieprzy liczba oddanych do użytku mieszkań z liczbą mieszkań, który budowę rozpoczęto i wychodzi im, że buduje się 800 biliardów, a akty notarialne można znaleźć w czipsach.

Poza tym po staremu - jęki, że trzeba było się urodzić oskarkiem i zaklęcia, że zaraz będzie się budować taniej a ceny materiałów i robocizny spadną przy #!$%@? w kosmos cenach energii. No i znowu ktoś gdzieś ktoś wystawił na olx-ie modną sutereno-piwnicę w standardzie ikea ze stolikiem lack.

Podobno miki zbiera pod pośredniakiem ekipę świeżo bezrobotnych budowlańców i będą razem budować blok, z drobną pomocą faceta od montażu AGD i znajomej architekt wnętrz. Ale to informacja na razie niepotwierdzona.

Aha i wciąż czekamy aż dojdzie do nas p o t ę ż n a fala spadków cen i efekt domina po upadku Evergrande. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
pastaowujkufoliarzu - Uprasza się o nie wołanie mnie pod wpisami micka, bo fajansiarz...

źródło: comment_16642797914Pztp6XpnJiga3RThcjOGp.jpg

Pobierz
  • 3