Wpis z mikrobloga

Tak z ciekawosci

Ilu Bałtow ucieklo z ZSRR po interwencji na Wegrzech, w Czechoslowacji czy ostatniej krawej w Afganistanie? Ilu protestowalo aktywnie ryzykujac wieloletnie wiezienie? Mozna miec rozne opinie ale gdy wyglaszaja je najgłośniej ludzie ktorzy sami lub ich rodzice zyli sobie spokojnie po cichu dzien za dniem w zbrodniczym panstwie to jednak troche hipokryzja.

I nie mowie ze sami musza ich przyjmowac bo rozumiem ze i tak jest tam za duzo Rosjan ale nie protestowac gdy inni chca czy mowic o nich wszystkich z taka wyzszoscia ze przeciez wiedzieli w jakim kraja żyją... Niech uciekaja do Mongolii, Chin, Dubaju, czy nawet sprawdzona wartosciowa czesc do niegraniczacych z Rosja panstw NATO, naprawdę Rosji bez nich bedzie gorzej a nie lepiej.

Wiec uwazam ze szczegolnie starzy wschodni europejscy lekka reka wysylajacy kazdego zwyklego Rosjanina na smierc wojnie badz popelnianianie zbrodnie powinni wiedziec ze nie kazdy jest zły i mozna zyc w zbrodniczym kraju nie popierajac wladzy.

I jestem przekonany ze wielu jak nie wiekszosc mirkow by sobie siedziala na tym ich pikabu i gowno tez z Putinem robiła chca sobie smieszkowac i wyrywac loszki a otrzezwieniem jesy dopiero walka o wlasne zycie...

Smutne ale niestety tak jest.

Przynajmniej Załęski jest tu z rigczem i zacheca wszystkich chetnych do dezercji na Ukrainie...

Nie wiem może wydaje wam sie za miękki na ten swiat ale nie cieszy mnie wcale mysl ze sobie zwykli Rosjanie beda umierac i co gorsza zabijać wcale tego nie chcac i nie piszac sie na wojne. Wiadomo byl czas gdy mogli jeszcze cos w tym bardaku zmienic tylko akurat gdy wiekszosc 20-30 latkow cokolwiek ogarniala reżim Putina był juz de facto od wewnatrz nie do ruszenia a represje coraz wieksze, niestety pewnie za duze na skale bohaterstwa przeciętnego czlowieka. Chociaz tez uwazam ze gdyby stawiali sie mocniej to do wielu rzeczy moglo by nie dojść no ale łatwo mówić.

Chcialbym tez sie mylic i zobaczc za chwile pucz na Putinie i koniec wojny ale boje sie tylko ze zobacze nowych ludzi których wojna i rosyjska armia zmiani w trupy lub zwierzeta.

Wiec nie odczlowieczajmy z automatu kazdego Rosjanina bo nie wyjechal wczesniej - jest tam napewno ciagle duzo dobrych ludzi którym tez nalezy sie pomoc czy szansa ucieczki, spradzajmy ale nie wydajmy z gory wyroków, tyle ode mnie...

#ukraina #rosja #wojna #niepopularnaopinia #mobilizacja
  • 11
Ilu Bałtow ucieklo z ZSRR po interwencji na Wegrzech, w Czechoslowacji czy ostatniej krawej w Afganistanie? Ilu protestowalo aktywnie ryzykujac wieloletnie wiezienie? Mozna miec rozne opinie ale gdy wyglaszaja je najgłośniej ludzie ktorzy sami lub ich rodzice zyli sobie spokojnie po cichu dzien za dniem w zbrodniczym panstwie to jednak troche hipokryzja.


@AtlasZbuntowany: A ilu Polaków protestowało przeciwko interwencji w Czechosłowacji? Jeden Siwiec. Podpalił się. Właśnie dlatego, że społeczeństwo polskie miało
@AtlasZbuntowany nikt nie wyjechał w czasie interwencji na Węgrzech czy Afganistanie bo granice były szczelnie zamknięte. Mało tego choć armia ludowego wojska Polskiego też brała udział w interwencji na Węgrzech to tysiące Polaków ruszyło oddać krew w szpitalach by pomóc rannym Węgrom. Dostęp do informacji był znikomy. A wierz mi sporo Polaków gdyby mogło to by uciekło z tej dyktatury. Rosjanie gdy zaczęła się wojna popierali lub po prostu milczeli na temat
bo 2 lata wcześniej zginęło prawie 100 osób w czasie ostatnich protestów a tysiące zostało zamkniętych?


@NordAzazel W 1966 jakieś były protesty, nie mówiąc już o ofiarach? Pierwsze słyszę. Z czym ci się pomyliło? Z 1956 czy 1970?

A poza tym, w Rosji też bywały protesty, ostatnio dość brutalnie tłumione.

@UnikalnyLogin: Mieli wystarczająco dobry. Radio Wolna Europa działała. Ot, nikogo to specjalnie nie obchodziło, oprócz garstki intelektualistów.

Milion usprawiedliwień się nasuwa,
@Andreth trochę późno, tak masz rację pomyliłem daty. A co do protestujących to akurat tak się złożyło że nasze przyszłe "gwiazdy" protestów wolnościowych akurat w tym czasie siedziały w więzieniu np Jacek Kuroń i inni.

Wystarczająco dobry dostęp do radia wolna Europa? XD Myślisz że każdy Kowalski mógł po prostu pokręcić radiem i wyskakiwało mu Radio wolna Europa? Porównujesz to do sytuacji z dzisiejszych czasów gdy dla nich wystarczy kilka kliknięć na