Wpis z mikrobloga

Chciałbym podjąć dyskusje na temat podaży tłuszczu na masie. Jakie jest wasze zdanie na podstawie waszych doświadczen. Mniej ulewa na niskich czy bez różnicy.
#mikrokoksy #dieta

Tłuszcze na masie

  • Bardzo nisko. Ograniczenie do minimum 40-50g 17.2% (11)
  • Nisko. 1g na kg masy ciała 21.9% (14)
  • Średnio. 25-35% kalori z diety. 9.4% (6)
  • Nie liczę na masie, aby białko się zgadzało. 51.6% (33)

Oddanych głosów: 64

  • 14
@Bykon: Przecież tłuszcze nie odpowiadają za odkładanie tkanki tłuszczowej tylko nadwyżka kaloryczna. Same w sobie tłuszcze są wysokokaloryczne, ale biorą też ważny udział w rozpuszczaniu witamin i procesach hormonalnych. Zależy też od genów, gdzie Ci ten tłuszcz wywali, czy na udach/plecach co chyba nie jest takie tragiczne jak lipomastia czy brzuch z oponą od Stara.
@Bykon: ja osobiście jestem z tych co zaznaczyli dużą ilość tłuszczy xD. Teraz redukuję, ale następną masę zaplanuję na niższej ilości tłuszczy i przede wszystkim mniej fastfoodów. Zrobiłem od końca marca do końca lipca świniomasę, 2g białka/kg masy, 4000-5000kcal, węgli ~500g, tłuszcze ~200g. Efekty? +20kg masy, z czego z 80% przypuszczam, że tkanka tłuszczowa i woda.
Jak chcesz na masie sie nie ulewac to trzymasz tluszcze nisko, jak nisko to juz sprawa indywidualna. Duzo tez zalezy od aktywnosci, jak masz sporo cardio to tym bardziej sprawdzi sie nisko tluszcz. Druga sprawa jest, czy zjesz tyle kalorii przy niskich tluszczach
@bst: zastanawiam się czy ma to jakieś potwierdzenie naukowe, że nadwyżka z tłuszczy szybciej się odkłada w tkankę tluszczową. Jakie mechanizmy tym sterują. Były jakieś badania potwierdzające tą tezę?

Ktoś testowal dwa sposoby, nisko tluszcz i wysoko na masie?
@drwalnaostro: Tu akuratnie nie ma znaczenia czy jadłbyś zdrowe jedzenie czy same fastfoodu. 20kg w 4 miesiące? Nie ma szans, żeby był inny efekt niż dodatkowe kilkanaście kilogramów tłuszczu, za dużo kalorii, i za szybko chciałeś masę robić