Wpis z mikrobloga

Siema, mieszkam w Brazylii i od jakiegoś czasu myślę sobie, że mógłbym tutaj zacząć ją pokazywać. Raczej stronię od social mediów itp. więc forma vloga nie jest czymś co czuję, by mi podpasowało ale jakiś czas temu wpadł mi do głowy inny pomysł. Siedziałem sobie na youtubie i natknąłem się na kanał gościa, który nagrywa jak chodzi po Tokio. Po kilkudziesięciu minutach zorientowałem się, że dalej tam siedzę i to oglądam.

Pomyślałem wtedy sobie, że to przecież dobry sposób, żeby pokazać dane miejsce takie jakie jest naprawdę – przez pryzmat anonimowego przechodnia jakich tam dziennie setki, łapiąc szczegóły zwyczajnego dnia. Bez skupiania się na tym co akurat pasuje do wizji, którą bym chciał przekazać, bez wybierania tego co mi pasuje, bez ludzi miłych bo widzą, że są nagrywani. Nagrywając za to ,bez wzbudzania zainteresowania, zwykłych ludzi, ich zachowania, rutynę, humory, ulice i zaułki.
Wziąłem gopro, zamontowałem przy szelce plecaka i nagrałem kilka spacerów w charakterystycznych miejscach Sao Paulo. Nie wiem czy ktokolwiek tutaj będzie zainteresowany podobnym materiałem ale zdecydowałem się napisać tego posta i wrzucić jeden materiał na próbę.

Spacer po centrum Sao Paulo

Jeśli będzie jakieś zainteresowanie to z chęcią to pociągnę dalej i wymyślę jakieś miejsca, które będzie ciekawie zobaczyć.

#brazylia #podroze #pytanie #wakacje #gopro
  • 37
@riot69: prawda, staram sie zeby bylo tego jak najmniej ale tez nie chce przekroczyc ~30 minut a czasem na tyle malo sie zmienia (bo na przyklad widac dobrze co jest przed), ze zdecydowalem sie czasem cos przyciac.
@plecak: kurde, kiedyś miałem fazę na takie kanały, to mogę coś poradzić xD

Nie wiem jaki masz gimbal, ale pamiętaj żeby trzymał poziom. Na Twoim filmie czuje się jakbym miał głowę ciągle na bok.
Nie wiem czy to kwestia przetwarzania materiału przez YT czy co, ale wydaje mi się że 1080p to minimum, obecnia masz 720 które trąci amatorką. To nie jest gruby problem, w końcu jesteś amatorem, ale wpływa na
@stepBYstep: Dobre rady, dzieki !
Otoz chodze bez gimbala, mam jedynie wczepiany do plecaka klips pod gopro, stad te problemy z poziomem - nie przemyslalem dobrze jeszcze jak to wystabilizowac ale widze, ze kilka osob jest tym zainteresowana więc teraz mam motywacje. Odnośnie rozdzielczosci bylem pewien ze jest w 1080, powinno byc bo krecone jest w 2.7k wiec pewnie cos z kompresja na youtube. Rzuce na to okiem.
odnosnie sprzetu -