Wpis z mikrobloga

Siema, mieszkam w Brazylii i od jakiegoś czasu myślę sobie, że mógłbym tutaj zacząć ją pokazywać. Raczej stronię od social mediów itp. więc forma vloga nie jest czymś co czuję, by mi podpasowało ale jakiś czas temu wpadł mi do głowy inny pomysł. Siedziałem sobie na youtubie i natknąłem się na kanał gościa, który nagrywa jak chodzi po Tokio. Po kilkudziesięciu minutach zorientowałem się, że dalej tam siedzę i to oglądam.

Pomyślałem wtedy sobie, że to przecież dobry sposób, żeby pokazać dane miejsce takie jakie jest naprawdę – przez pryzmat anonimowego przechodnia jakich tam dziennie setki, łapiąc szczegóły zwyczajnego dnia. Bez skupiania się na tym co akurat pasuje do wizji, którą bym chciał przekazać, bez wybierania tego co mi pasuje, bez ludzi miłych bo widzą, że są nagrywani. Nagrywając za to ,bez wzbudzania zainteresowania, zwykłych ludzi, ich zachowania, rutynę, humory, ulice i zaułki.
Wziąłem gopro, zamontowałem przy szelce plecaka i nagrałem kilka spacerów w charakterystycznych miejscach Sao Paulo. Nie wiem czy ktokolwiek tutaj będzie zainteresowany podobnym materiałem ale zdecydowałem się napisać tego posta i wrzucić jeden materiał na próbę.

Spacer po centrum Sao Paulo

Jeśli będzie jakieś zainteresowanie to z chęcią to pociągnę dalej i wymyślę jakieś miejsca, które będzie ciekawie zobaczyć.

#brazylia #podroze #pytanie #wakacje #gopro
  • 37
@pschemo: widzialem ten filmik, nawet bylem na tej plazy miesiac temu. swoja droga miasteczko balneario camboriu to niesamowite miejsce. zwane jest dubajem brazylii bo raczej tak duze budynki zaraz przy plazy sa tutaj raczej niecodziennym widokiem. bardzo bogate miejsce - nawet neymar kupil sobie apartament na szczycie jednego z najwiekszych budynow tam.

odnosnie kultu ciala i kontaktow damsko meskich to o dziwo zmienilo sie to troche na przestrzeni ostatnich lat. wraz
@plecak dzięki za odpowiedź Amigo. Czy to prawda że na takich imprezach wszyscy wąchają proszek o zapachu benzyny ? Ile mniej więcej taka przyjemność kosztuje ?
@pschemo: o proszku o zapachu benzyny nie wiem ale rozne dragi sa popularne w roznych grupach. na ulicznych imprezach przy favelach to najczesciej koks (ok 30-50 reali sztuka), festiwale itp. to oczywiscie rozne odmiany mdma, pixy itp. w klubach widzialem tez ze popularna uzywka jest "lanca perfume" - cos czego nie widzialem nigdzie poza brazylia (plyn na bazie chlorku etylu). Generalnie proszi jednak raczej nie sa przez wiekszosc brazylijczykow mile widziane
@plecak: czy znasz jakaś ciekawa i turystyczną cześć Brazylii która jest bezpieczniejsza od innych? Myślałem od dawna nad tym kierunkiem ale po kilku książkach Łukasza Czeszumskiego (polecam!) trochę mi się odechciało.
@Mka89: Daawno temu czytalem jego reportaze, nie wiedzialem nawet, ze ma ksiazki o Brazylii. Nawet bym zajrzal ale z drugiej strony sam juz widzialem tyle i ocieralem o takie miejsca, ze troche sie czlowiekowi zmienia perspektywa i domyslam sie, ze juz by tak nie wciagalo. Tym bardziej jak dokladnie wiesz w jakiej czesci jest to literacka przesada.

A odnosnie pytania - znam i sa takie miejsca (na przyklad wyspy fernando de
@plecak: Miasto gangów. Ukryte światy Rio de Janeiro. Uważam, ze reportaż jest bardzo dobry ale odebrał mi tez chęć wyjazdu do Rio. Zastanawiałem się właśnie jaki tam jest ten poziom bezpieczeństwa. Widząc jakieś vlogi to większość z nich kręcona jest wzdłuż plaży plus jakieś pojedyncze ujęcia z miejsc gdzie jest bardzo mało ludzi. Jeśli możesz to podaj mi kilka miejsc które byś polecił dla kogoś kto miałby 2 tygodnie do zobaczenia
@Mka89: Paradoksalnie na kontrolowanych przez gangi favelach jest duzo mniejsza szansa na jakikolwiek napad niz na copacabanie.
Fernando de Noronha, Ilhabela, Balneario Camboriu, Florianopolis, Foz do Iguazu. Generalnie poludniowe stany.
@plecak: siema. wygląda na to, że spędzę niedługo kilka miesięcy w BR - od grudnia do kwietnia. Nie wiem w jakim mieście chcę się zatrzymać - wstępny plan jest taki, żeby na początku zwiedzić ze 3-5 miast (SP, Rio, Fortaleza?, może coś innego na wybrzeżu, może coś na południu) i zostać na resztę czasu w tym, które mi się najbardziej spodoba. Masz ewentualnie jakieś inne propozycje co do wyboru miasta? W
@klamkaodokna: SP jest ciekawe jesli do niego dobrze podejdziesz ale z europejska wizja brazylii raczej bedziesz zawiedzony i przytloczony. Potrzeba tutaj kogos, kto ci pokaze to miejsce, bo jego magia to raczej te mniej turystyczne, stworzone naturalnie przez mieszajace sie wplywy bardzo wielu innych kultur miejsca. Na przyklad w turystyczych przewodnikach opisany jest mercado #!$%@? - cos na wzor targu owocow, przypraw itp. pod dachem i jest to fajne turystyczne miejsce
@plecak: dzieki wielkie. jakies pytania na pewno bede mial w najblizszych tygodniach i bede wdzieczny jesli cos podpowiesz bo nie znam tam praktycznie nikogo ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale to na spokojnie - w tej chwili dopiero czekam az linia potwierdzi przyjecie przelewu za bilety
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@plecak: w sumie mocno ciekawi mnie jak to jest konkretniej z tym (nie)bezpieczeństwem np. w takim SP:
1. Jak wygląda typowy napad rabunkowy? Wychodzi dżentelmen z kosą i żąda, żebyś sięgnął do kieszeni po portfel? Czy bardziej polegają one na wyrywaniu czegoś cennego z ręki/kieszeni/plecaka i w długą? A może argumentem zachęcającym za kooperacją bywają nierzadko klamki?
2. Czy podczas każdego wyjścia 800m do supermarketu trzeba być elektrycznym i pilnować, żeby