Wpis z mikrobloga

  • 1
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune
1. Nie
2. Od terapeuty w Wojewódzkim Ośrodku Terapii Uzależnień
3. Ja byłem na behawioralno poznawczej, mam znajomych, ci byli na psychodynamicznej. W obu przypadkach polecam
4. Spróbuj może w ośrodkach terapii uzależnień.
  • Odpowiedz
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: może zainteresuje Cię temat dotyczący tego, jak diagnoza wpływa na tożsamość pacjenta. Scjentalizacja życia sprawia, że na wszystkie pytania szukamy konkretnej odpowiedzi, która w naszym mniemaniu pomoże w rozwiązaniu wszelkich problemów. Tymczasem taka konkretna "łatka" może przynieść więcej szkód niż korzyści.

Stawianie diagnoz (rozpoznań) należy do podstawowych zadań wykonywanych przez klinicystów. Często staje się ono pewnym nawykiem, automatyzmem, innymi słowy procedurą czy też jak chcą postpsychiatrzy technologią [1]. Zdajemy
  • Odpowiedz
Scjentalizacja życia sprawia, że na wszystkie pytania szukamy konkretnej odpowiedzi

@srednibrat: Nie szukam konkretnej jednej odpowiedzi. Jest to jedna z wielu rozwiązań, która ma możliwość, że mogłaby mi pomóc i których jeszcze nie próbowałem. Nie oczekuje od tej terapii zbyt wiele, ani nie jestem nawet pewny czy terapia "jest dla mnie".

która w naszym mniemaniu pomoże w rozwiązaniu wszelkich problemów

@
  • Odpowiedz
@OstatnieKontoKtoreJuzNieUsune: Może też przynieść więcej korzyści niż szkody. Tak samo jak bierność i lekceważenie może przynieść więcej szkody niż pożytku. Nie wiem co jest lepsze, a co gorsze. Nie sprawdzałem badań.

Brak konkretnej diagnozy nie musi oznaczać bierności i lekceważenia. Natomiast może zapobiec obraniu konkretnego kierunku "leczenia", który może zwieść na manowce. Najważniejsza jest praca z rzeczywistymi problemami.
  • Odpowiedz