Wpis z mikrobloga

@mati1990: Jeżeli "zewnętrzne IP" ma oznaczać prywatne IP to ja takie dostaję od Orange'a, co prawda zmienne co w pewnym sensie jest na plus, ale spokojnie mogę coś hostować na sieci domowej i mieć to dostępne z zewnątrz dla innych. Router dało się zmienić na swój, no ale brak symetryka na światłowodzie najbardziej boli. Jak mam 300 dl to też chcę 300 ul karwasz barabasz >:(
@mati1990: Ja jako zewnętrzne rozumiem że przydzielany jest jeden adres IP dla twojej sieci a nie że jesteś mieszany z kilkoma innymi więc możesz np. zahostować serwer Minecraft, otworzyć port i ludzie mogą się do ciebie połączyć. Ja tak robiłem i działało. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@supra107: jak masz wystawioną jedną usługe/serwer ok, ale jak masz vpna, www, ftp, dnsa z pi-hole no tak nie podziałasz. Jak zmieni ci ip to nawet teamviewer nie zadziała żeby dostać się do kompa. Dodaj do tego wszystkiego crony robiące kopie z lapka i tel jak jesteś po za domem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mati1990: Ale z drugiej strony bardzo łatwo jest ominąć wszelkie blokady na IP, czy to jakiś pseudoban czy po prostu limit pobierania. Restartujesz sesję PPPoE i cyk, masz nowy adres i można pobierać dalej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mati1990: No to u mnie jest bardzo łatwo, połączenie VPN do MikroTika po DDNS i już jestem w sieci. A adres IP się zmieni? No to restart połączenia i tyle. A nie mam ustawionego nic co wymagałoby nieprzerwanego zdalnego połączenia 24/7 żeby okazjonalna automatyczna zmiana IP mi przeszkadzała. ( ͡° ͜ʖ ͡°)