Wpis z mikrobloga

Czy ktoś mi wyjaśni jak przeciętny zjadacz chleba, który do tej pory żył na normalnym poziomie w stolycy ma obecnie w niej przeżyć ?

Wlasciciel wypowiedział mi umowe najmu - placilam za 45m 2k. Obecnie w tej cenie można dostać co najwyżej pokój, co oczywiście odpada. Mieszkamy z niebieskim. Teraz za mieszkanie trzeba wywalić ok 4k.... Kogo do #!$%@? na to stać? Jeżeli kogoś stac na wywalenie 4k na najem to chyba stać go też na kredyt. A co najlepsze? Ludzie się rzucają na te mieszkania...
Przecież to jest patologia. Ja się nie dziwię ze Mirki mówią, ze 5k to słaba pensja, bo właśnie się przekonałam ze rzeczywiście tak jest. Inna sprawa że gdybym zarabiała nawet 20k, to żal byłoby mi wyrzucić 4k januszowi na najem...

#jakzyc #rozowepaski #patowynajem #patodeweloperka #mieszkanie #warszawa #stolica #zwiazki pomału #przegryw
  • 36
@Kanarynka: Niestety po wydarzeniach ostatnich miesięcy i wzrostach wszystkiego, przeciętny zjadacz chleba powinien się przeprowadzić jeżeli nie ma perspektywy na wyraźny wzrost zarobków w bliskim czasie
@Kanarynka: No i żeby nie było, to się zgadzam i współczuję. Ja zarabiam relatywnie sporo, ale gdyby nie to, że (w końcu coś po znajomości mam po wynajmowaniu już 10+ mieszkań) mam po znajomości 60 metrów za jakieś ~2.5k dla siebie to chyba olałbym pracowanie i wrócił na trochę do rodziców. Nie widzę siebie szukającego mieszkania w tym okresie
@przegryw_z_00: ja wiem, ja do tej pory myslalam ze 5k to super wypłata. Ale patrząc na realia, jednak nie... Dopoki mialam mieszkanie za 2k to byla dobra wyplata...

@moll: mamy opuscic mieszkanie max do konca listopada ale najlepiej wczesniej... Nie wiem czy wtedy beezie taniej. Jeszcze jest opcja wynajac cos w tych cenach i za pol roku moze ceny spadna i sie wynieść.
@crewlove: tylko ja z niebieskim tu
@Kanarynka: No w sensie pracować to jedno, drugie to czy masz potencjał na znaczny wzrost pensji w najbliższym czasie. 5k myślę jest fajnym punktem wyjściowym w większości miast w Polsce, ale na Warszawę to tak średnio.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Kanarynka: 5 k dla Ciebie i 5k dla chłopa to nie jest słaba pensja, a przynajmniej do niedawna nie była. Nawet na Warszawę.
Teraz tylko czasy są tak #!$%@?, że szkoda gadać. Obserwuję kątem oka rybek najmu i to co się odjebuje to jest jakaś patologia.
Najgorzej że stooopki w górę inflacja w górę to i czynsze będą się trzymać.
@crewlove: nie, nie mam zadnych szans na wzrost kasy. Ale inna kwestia, ze w zadnej innej pracy nie dostane takiej kasy. A podejrzewam ze w innych duzych miastach jest taka zama #!$%@? xD
@moll: pewnie byloby taniej, ale odpada dojazd 1h do pracy xD

@filozof900: co da wyprowadzka z moasta stolecznego skoro w innych miastach pewnie jest podobna sytuacja? A mieszkanie w mieszkaniu z obcymi to jest patologia. XD
@moll: problem w tym, ze my bylibysmy w stanie wydac do 4k na mieszkanie w dobrej lokalizacji, bo mieszkania na zadupiu sa tylko trochę tansze. Tak samo z mieszkaniami w niskim standardzie - sa tylko troche tansze. Dlatego jestesmy dopłacić. Tylko... No wlasnie, idziemy i albo sie okazuje ze sa ukryte koszty i wychodzi 4,5k albo pan ma 10 osob na nasze miejsce i w sumie juz sie zastanawia nad kims