Wpis z mikrobloga

Mirki,
jak kogoś mocno boli brzuch w górnej części od kilku h, do tego ma 35,5 stopni i wymiotuje jak tylko się czegoś napije, to ten ktoś powinien jechać na pogotowie? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#medycyna
  • 39
  • Odpowiedz
@Moseva: ja jak tak miałem to okazało się, ze to były wrzody. Tylko brzuch bolał już od jakiegoś czasu ale w dniu w którym dostałem perforacji żołądka to wymiotowałem krwią a kilka godzin później byłem na stole. Ale objawy podobne, możesz sobie kupić test w aptece z krwi na Helicobacter
  • Odpowiedz
@geebon pomagać trzeba mądrze a nie hurr durr od razu karetka i sor. Jak się nie wie co ktoś powinien zrobić, jakie leki wziąć i gdzie się udać to się nie udaje specjalisty i nie udziela porad. Tyle w temacie.

A potem jak @mbasasello pisze, zdziwienie, że kolejki na sorach a na karetkę trzeba czekać po kilka godzin, bo się debilom nie chce pójść do lekarza tylko wygodnie karetkę wzywają.
  • Odpowiedz
@Agemaker: To zależy, akurat nagły silny ból brzucha jak najbardziej jest powodem do wizyty na oddziale ratunkowym, jeżeli nie ma innej opcji szybkiej diagnostyki, bo może świadczyć o stanie bezpośrednio zagrażającym życiu. A czy tak jest, to już tylko lekarz może stwierdzić. Podkreślam: nagły i mocny.
  • Odpowiedz
@Agemaker: Wiesz, może bym się z tobą zgodził dzbanie, gdybym sam na wyrostek nie był operowany. Moje objawy przypominały ostre zatrucie pokarmowe i nawet sobie wziąłem nospe elektrolity. I wiesz co? Kilka godzin później leżałem już z rozciętym brzuchem w szpitalu bo zdążył już pęknąć. Nie pieprz farmazonów bo akurat na wyrostek nie zoperowany w porę można umrzeć
  • Odpowiedz
@ervin9216 wyrostek daje tak charakterystyczne objawy, że nie da się go pomylić niczym innym dzbanie. Oczywiste jest też to, że jeśli po około 45 minutach od wzięcia leków ból się nie zmniejsza to trzeba reagować.

@beep taa... 90% wyjazdów zrmów jest do "nagłego silnego bólu brzucha", tyle że ten nagły to od kilku godzin a silny to tak na 3-4 NRS i oczywiście nikt nie bierze leków bo po co. XD Po
  • Odpowiedz
@Agemaker: Tak, charakterystyczne po kilku godzinach. U mnie zaczęło się od silnego bólu żołądka, wymiotów i biegunki. Dzień wcześniej zjadłem ostrego kebsa i byłem pewny że to nim się zatrułem. Nie bolało mnie w pachwinie i nie było czuć opuchlizny na początku. Gdybym od razu pojechał na sor, może by się dało to zoperować laparoskopowo, a tak zostałem z blizną na pół brzucha i przez rok mogłem zapomnieć o większym wysiłku
  • Odpowiedz